Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

SARI SAFİR E DAİR

Jüpiter e ithaf olunan ve Pukhraj olarak da bilinen Sarı Safir, Jüpiter gezegeniyle ilişkili oldukça faydalı bir değerli taştır. Sarı Safir i , Jüpiter günü doğru şekilde takmak, kötü enerjiye karşı koruma, ün , refah , şifa, zenginlik ve kudret sağlayabilir. Sarı Topaz ve Sitrin de Sarı Safir in özelliklerini gösterir ancak etkisi ve yoğunluğu daha yavaş olabilir. Bu taşlarda , lanetlere ve beddualara karşı koruma sağlar ve kullanıcısına geniş bir yelpazede faydalar sağlar. Romalılar sarı topazın yolcuları koruyacağına inanıyorlardı ve topazı tanrıları Jüpiter’e adadılar.

Her bir rengin frekans hızı ise şu şekilde olmaktadır

Mor 4500 800 trilyon
İndigo : 4000 – 800 angstrom – trilyon frekans hızı
Mavi/yeşil: 5009 – 650 angstrom frekans hızı.  bu turkuaz denilen 5. çakra boyutudur
yeşil: 5500 – 600 arası dalga boyu…
Sarı : 5800 – 500
Turuncu 6500 – 500
ve son olarak kırmızıyı vereceğim;  8000 – 500 DÜR.
Siyah en ağır renktir…

Merak edenler şu yazıma göz atabilirler

Jüpiter İkizler ve Başak burçlarında zararlı Yay ve Balık burçlarında yöneticidir. Yengeç burcunda yücelir , Oğlak burcunda ise gücü oldukça düşer. Ancak , bu demek değildir ki her Jüpiter Yay ya da Balık desteklenmemeli ! Bazen Jüpiter Balık burcunda olur ve malefikler tarafından kuşatma altında kalır ve kötücül bir sabit yıldız tesiri
İle zayıflayabilir. Bu sebeple yine güçlendirilmesi , güçlü tutulması gerekebilir. Geri giden bir Jüpiter direkt anlamda rencide olmaz . Jüpiter şayet yabancı bir yerde ya da zor yerlerde geri giderse ya da art niyetli uğursuz bir yıldız ya da gezegenden ters bir açı alırsa oldukça incitici olabilir. Çünkü Jüpiter , örselenmeye ve baskılanmaya müsait ve uyumlu bir gezegen olmadığı için manipülatif ve kişiye zararlı etkiler getirmeye başlayabilir. Bunun için tespiti yapıldığında mutlak surette desteklenmeli ve öneriler getirilmelidir. Rastgele taşlar ın seçilip kullanılması fayda yerine zarar getirebilir. Bir kişide Talihi destekleyen gezegen Jüpiter yerine Satürn , Mars da olabilir. Bu şekilde kişi Jüpiter taşlarından uzak durmalı , Satürn ya da Mars a uygun remedy leri hayata geçirmelidir.

Paracelsus: “ Her şey zehirdir ve zararsız hiçbir şey yoktur Bir şeyin zehir olmadığına yalnızca dozu karar verir.” der. Jüpiter aşırılıklarla alakalı olduğundan , overdozu ve gölge formu kişiyi umulmadık problemlerle karşı karşıya getirebilir. Dolayısıyla zararlı çalıştığında da ömür boyu ıslah edilmeli ve enerjisi yükseltilmelidir(superior)

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d