Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

İLİŞKİ DİNAMİKLERİ NEDEN BOZULUYOR?

İlişkiler(Venüs )in çoğu artık neden kalıcı ve uzun ömürlü(Satürnyen) değiller ?

Birinci nedenlerden birisi ; Günümüzde ilişki faktörü tamamen değişti ve değişiyor , değişecektirde(Uranüs ) hızlı tüketiliyor ve artık kimse sorumluluk almak istemiyor. İlişkilerde , Skor kaydetme üzerine kurulu bir dünya var. Bunun karma olarak ruha yansıması ise incitici ve depresif oluyor. Ardından buhranlar geçiren bir nesil geliyor. Hamburger ve phablet neslini, netflix ve tinder nesli takip ediyor. İçlerinde azınlıkta kalan uyanık ve Satürnyen bir grup var. Onlar ise geleceğin mühendis beyinleri … Diğerleri ise kliffot tuzağında.

İkincisi ise , beklentilerin yüksek olması ve daha da önemlisi eril prensipteki alfa özelliğinin artık kaybolması. Alfa erkek artık azaldı . Bu arada alfa demek maganda ve kaba adam demek değildir. Alfa , yönlendiren ve plan yapabilen , kendine hakim ve kâim demektir. Aleph kökünden gelir ve başlatıcı anlamı vardır(derinliğine girmiyorum )

Artık , ben diyeyim genetiği değiştirilen yiyecek ve içecekler , siz deyin hazır gıdaların(fast food)fazlaca tüketilmesinin hormonlar üzerinde oynadığı rolde bunda etkin . Uranüs Boğa yazımda da değindiğim üzere , değerlerin değişimi ve fizyolojik olarak hormonların alt üst olması söz konusudur. Ancak genetiği elveren , en önemlisi sosyal yaşantısına ve rutinlerine Satürn’ün arketiplerini dahil edenlere bu bir şey yapmaz , hatta kuvvetlendirir.

Dolayısıyla insani ilişkilerin bir çoğu , hayvani ve süfli bir durumdadır. Lütfen çocuklarınızı , kardeşlerinizi uyarın ve zarar görmelerini engelleyiniz.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d