Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

RENKLERE DAİR

Renkler ve yanı sıra taşlar değişik ekollerde farklılık gösterebilir Bu sizi yanıltmasın. Mesela mor renk hem Ay İçin , hem Jüpiter için verilebilir. Renk ve renk tayflarının gezegen eşleştirmelerine dair çok fazla sorular geliyor. Örneğin , Jüpiter in rengi turuncu mu ? Yoksa Parlament Mavisi mi ? Merkür ün rengi yeşil mi? Yoksa sarı mı ? Ya da Ametist Jüpiter in taşı mı yoksa Satürn ya da Neptün mü ?

Renkler , doğu ve batı nın otoritelerine göre farklılık gösterir. Şöyle ki Jyotish de Merkür ün rengi taksi sarısı değil , zümrüt tablet (emerald) rengidir. Hatta doğunun bilgeliği ile ün salmış Yeşim taşı da bu renge ithaf eder. Doğu da bilgelik mor ile değil yeşil ile özdeşleşir. Buddha(Merkür ) da bilgelik demektir. Dolayısıyla Merkür , doğu da yeşil , batıda ise taksi sarısı rengini temsil eder. Sarı rengin zihin ( Merkür ) açıcı etkisi vardır .Bu yüzden okullarda , bilhassa ana okullarında genellikle bu renk kullanılır. Diğer yandan Merkür hem trafiği , hem araçları yönetir. Taksilerin ana renginin sarı olması boşuna değildir. Bir başka çok sorulan ise Jüpiter’dir. Jüpiter , jyotish de turuncumsu sarı renk ile özdeşleşir. Batıda ise parlament mavisi ve bazılarınca da mor renk ile özdeşleşecektir. Bu demek değildir ki birisi Jüpiter in Astrolojik rengi mavi ya da turuncudur dediğinde o yanlıştır. Her ikisi de doğrudur.

Benim kendi fikrime göre , doğum haritasında bu renk tayf kullanım alanları değişebiliyor. Her renk bir enerjiyi ve çakradaki spektrumu temsil ediyor. Jüpiter in mitolojisine baktığınızda Zeus un çapkınlıkları göze çarpar. Bu bağlamda Jüpiter e mutluluk , üreme ve enerji ile ilgili olan turuncu rengi vermek bir ölçüde yanlış olmasa da gerek ya da her şeyi abartma , büyütme özelliklerinden kaynaklanarak , olduğundan büyük gözükme gibi temaları ile gök yüzünün rengi olan maviyi vermek de yanlış olmasa gerek. Dolayısıyla her ikisi de doğrudur. Aslında doğru soru ben ilgili gezegenin hangi renk spektrumunu çakra düzlemimde hayatımda deneyimliyor ya da deneyimleyemiyorum? olmalıdır .

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: