Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

OĞLAK BURCUNDA JOVIEN GÜNEŞ TUTULMASI ve KISACA EZOTERİK OĞLAK

Oğlak burcunda 26 Aralık 08:12:55 de halkalı Jüpiteryen ( Jovien) bir Güneş tutulması yaşayacağız. Öncelikle Jovien nedir ? Jovian gezegenler, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün’dür. Güneşten uzak yörüngede duran ,katı yüzeyleri mevcudiyette bulunmayan ve basic/temel prensipte hidrojen ve helyumdan oluşan büyük gaz toplarına bizler ‘Jovien’ diyoruz. Karasal gezegenlerden (Dünya, Merkür, Venüs ve Mars) çok daha büyük ve çapları yüksektir. Jovian gezegenlerin etkileri son derece yüksek bir kuvvetten geldiğinden dolayı irade ve eylem ile asla kontrol edilemez.
Bu tabloyu, Astrolojik olarak değerlendirdiğimizde ‘ BÜYÜME VE GENİŞLEME’ prensiplerinin kontrollü(Satürn),dönüştürücü(Pluto)kadersel(Düğüm etkileri)etkide ve toplumuda ilgilendiren sahada , büyük(Jüpiter), global(Satürn – Oğlak effekti) anlamda bir etkisini idrak etmek gerekecektir. Pek tabiidir ki , otorite figürlerinde de bir değişim(Uranüs Boğa , Güneş,Ay,Jüpiter Oğlak üçgeni) görülecektir. Ancak ben , siyasi yorumlara prensip gereği girmediğimden ve söylemler farklı taraflara çekildiğinden bunu pas geçiyorum.
Diğer yandan bizlere göre önemli sac ayağı ise ,Oğlak ve Satürn arketiplerinin ‘ bilimsel’ gelişmeler ve ilerlemeler ile doğrudan ve direkt olarak ilintili olduğu hususudur. Nitekin 2009 yılında Ay ın bombalanarak su keşfedilmesi, bazı gezegen formlarında yaşamın bulunması (2010) bilimsel açıdan önemli bir keşiftir. Hepsi de Satürn(Bilimsel) temaları ile ilgilidir.
Metafizik açıdan ele aldığımızda bu Tutulma elbetteki bir önceki tutulmalar ile entegredir. Goetia da geçen 72 İblisten Gomory (Gremory) ve Orobas ın bu dereceleri tuttuğunu görmekteyiz. Bu iblisler, sevgisizlik ve yalan ile beslenirler ve esasında insanın zihnindeki ve düşüncelerindeki klifott un tuzaklarınıda anlatırlar… Bu iblislerin enerjisi ‘SEVGİ VE DÜRÜSTLÜK’ ile yenilir. Ancak bunu aksettirebilmek ,hırsı ve toplumsal anlamda büyüme tutkusunu (Jüpiter – Pluto Oğlak effekti) yenebilmenin menfaat ve ranta yönelik temalardan dolayı oldukça zor ve irkiltici olduğu görülüyor.
Bireysel olarak ele alındığında fizyolojik ve psikolojik anlamda kemikler, dizler, dişler,eklemler ,iskelet sistemini kuvvetli tutmak son derece önemli. Oğlak burcunun bu derecesi ‘ İKAME ‘ olmak ile ilintilidir. İkame ,kıyamda durmak yani ayakta durmak , kendi kendine kaim olabilme, yeterli gelebilme ile ilintilidir ve fizyolojik olarak Kalp, Sırt, Omurga yı tutar. İkame olabilmek için, kuvvet ve kuvvette şiddet yani metanet gerekir. Oğlak burçlarına baktığınızda son derece soğukkanlı ve kuvvetlidirler bu esasında ‘ kıyamda ‘ durabilmek ile ilintilidir. Kıyam(El Kayyum- mübalağa ile ismi fail) Yaratıcının sıfatıdır ve Oğlak burcunda metanet olarak yansır. MUİD isminin etkisi ile yok iken var edebilme (yokluktan varlığa) özelliği vardır. Dolayısıyla bu süre zarfında bazılarınız yaşamdan bezmiş , bıkmış, bitap ve yorgun düşmüş,depresif hissediyorsanız bu Yaratıcı nın bu sıfatını hatırınızda tutunuz. Çevrenizde ve etrafınızda bir dumanlı kuvars bulundurmanızı ise hararetle tavsiye ederim.
Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d