Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

TALİH FAKTÖRÜNE DAİR YAZIM;

TALİH FAKTÖRÜNE DAİR YAZIM;
Şans, zenginlik , bolluk, kısmet , nasip, korunma, kurtarılma, kayrılma, sağlık,güç, izzet, başarı, itibar vs,bunlar esasında hepsi tek bir kelimedir. Biz buna topyekun ‘ Talih ‘ adını veririz. Bazı insanlar, hayvanlar, eşyalar, şirketler, markalar , tatiller , kitaplar velhasıl kelam her şey bazı kişilere uğur getirebilir ve ilginç bir şekilde farklı talih süreçlerini başlatabilirler. Buna biraz da kelebek etkisi deriz. Yan mağazadan değil de ileri ki mağazadan alacağınız bir şey sizde farklı talih serüven ve süreçlerini dahi başlatabilir. O giydiğiniz ya da kullandığınız ürünün markası dahi bunda etkindir. Konuyu fazla uzatmıyorum. Çünkü bunların kuruluş anı haritası, ya da o anki astrolojik veriler ilgili kişinin Jüpiter , Venüs gibi planetlerini besliyor , şans noktaları ile yumuşak açıları kuruyor olabilir. Ancak , tüm bunları bireysel anlamda didik didik edip hayatı yönlendirmek takdir edersiniz ki tam manası ile mümkün değildir. İnsanı okb ve anksiyete gibi hastalıklara itebilir.
Burada kaderi süreçlerin de destek vermesi gerekir. Daha derin ve güçlü enerjiler de vardır ancak burada şans ve talih deyince iki gezegen aklına gelir herkesin onlara aşağıda değineceğim. Atinalı Solon talihi şöyle anlatır ; Bir insanın talihli olup olmadığını sonunu görmeden anlayamam. Hiç kuşku yok ki bu çok önemlidir. Çünkü müreffeh şartlarda yaşayan insanların bazılarını görürüz ki hayat 40 lı yaşlardan itibaren onlar için ömrünün sonuna dek bir zindana dönüşebiliyor. Yine biliyoruz ki, 30 ,40 larına kadar çeşitli sorun ve ıstıraplar ile geçen hayatlar yerini güzel bir ufka, maddi ve manevi anlamda ömrünün sonuna kadar olumlu süreçlere bırakabiliyor kişiyi. Şimdi buradan da anlaşılacağı gibi talih kavramı Astrolojik anlamda ” BEDELSİZ ” bir süreci tanımlamaktadır bize. Bu ne demek ? Bu , sınavsız gelen demektir , yani, lütuf yolu ile alınan kazanımlar demektir. Bunun Astrolojideki göstergelerinden bir tanesi Jüpiter ve Venüs dür. Kadim Astrolojik veriler nazarında bu ele alındığında antik mısır ve hiyeroglif düzeneklerden de elde edilen veriler ile de birlikte ,Evreni ve diğer her şeyi yarattığına inanılan tanrı olan ” Ptah ” ın ki bu şu anda ‘Ju-ptah – Jupiter ‘ olarak bilinir.Talih faktörü nün göstergesi gelen bir şeyin sınavı ile gelmemesidir. Bu ne demek ? Size bir para geliyorsa ya da evleniyorsanız, bunlardan dolayı bir sorun sıkıntı çekmemeniz gerekir. Misal , evleniyorsanız, eşinizin astrolojik verileri nin sizi negatif anlamda absorbasyona sokmaması, mal mülk ediniyorsanız bunların size olumsuz anlamda yansımaması, bir kalem dahi satın alıyorsanız o kalemin astrolojik verilerinin sizin haritanız ile uyumla açıda olmasının sizin yazın hayatınızı besleyen açıları size yollaması gerekecektir. Gördüğünüz gibi korkunç bir matematik var ortada… Şayet bu ve bu gibi şeyler sizi beslemiyor zarar da getiriyorsa burada ‘ sınavsız, bedelsiz ‘ bir şeyden – bir talih faktöründen bahsedemiyoruz.
Bir de çok sık kullanılan bir terim vardır ki bu da , şansın kaçması, şansı kaybetmek gibileridir ki bu da çok yanlıştır. Çünkü Şans ın , talihin kaçması , kaybedilmesi diye bir şey yoktur. Şans gelir ve sizi bulur. Bunu isteseniz de kaçıramazsınız. Kaçtı ise de o şans ya talih değildir ve olamaz. Çünkü bu hiç bir zaman kaçmaz ve kaybedemezsiniz. Şans noktası – Part of Fortune ise edimsel şansı niteler, sizin bu zamana kadar getirdiklerinizi biçeceğiniz alanı anlatır. Yerleşim yaptığı ev de bunu simgeler yani hangi temalar ile bu şansı getireceksiniz, gibi. Talih serüveni dizimizin bir diğer ayağı ise Jyotish verilerinde en çok dikkate alınan noktalardan bir tanesi olan Dasha periyotlarıdır. Doğum haritanızda güçlü bir gezegen dashasına gelmeniz, yaşantınızın, maddi- manevi anlamda güzel gelişmeler, talih,zenginlik,güç ile donacağınız bir hayatı müjdeleyebilir. Eğer, zayıf/zararlı konumda olan bir gezegen dashasına girdi iseniz, sınanacağınız, zorluklar ve problemler ile karşılaşabileceğiniz periyotlar olacağı var sayılır. Ancak bu da elbette tek başına incelenemez. Bu zor zamanları kısmen absorbe edebilmek elbette mümkündür. Şansın varsa bu yazıyı okudun ve olumlu süreçleri başlattın demektir. Açığa çıkması bütünün programına göre değişecektir. Herkese iyi talihler. Esen kalınız.
Onur Güven

One thought on “TALİH FAKTÖRÜNE DAİR YAZIM;

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: