Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

SORULARA YANITLAR – 3

Değerli Dostlar ,
Amoletler , yantralar , vefkler , talismanlar , sihirli yüzükler ve çeşitli sembollerin kullanımı hususunda oldukça fazla soru alıyorum. Buradan hepsine topyekun yanıt vereyim. Şunu belirteyim, bu konuda iki husus önemlidir. Bunu bulandıranlar ve ekleme yapanlar ise konuyu şişirme ve ticari zihniyet ile kişiyi kendine bağımlı(dependent) hale getirmeye çalışmaktadır. Ayrıca sihirli kareler , üçgenler olarak geçen bu vefk , yantra konularında da ana geçerliliği olan form , kare olmaktadır(magical square) . Dikine (vertically) üçgen formlar daha ruhsal planlarda gelişme gösterebilirken , baş aşağı (infra)üçgen formlar ise daha dünyevi düzeyde titreşirler. Bu konuda Eliphas Levi ye göre , bu formların kullanımları , dengesizlik yarattığından dolayı çok tutarlı olarak kullanılamıyorlar. Tatbikimiz ölçüsünde de randıman alınan etkileri yok. Elips , yuvarlak olanlar ise daha ziyade zamandan kazanmak ile ilgili. Çözüm sunmuyor. Kare form ise geçerliliği en yüksek olan olarak kabul görmüştür. Sembollerinde ne için hazırlandığı da önemlidir ayrıntıya girmiyorum.

Diğer sembollerde farklı şekiller olabilmektedir. Süs eşyası alıyorsanız aşağıdaki açıklamaları dikkate almanıza gerek yok. Ancak hayatınızdaki bazı kaçak enerji noktalarını dizginlemek istiyorsanız dikkate almanızı tavsiye ederim.

 1. ) Yapılacak çalışmanın doğru gezegen saatine denk getirilmesi veyahut Sidus Nexum analizine göre uygulanması.
 2. Divit kalem ve safran(tercihen) mürekkebi veyahut bir kurşun kalem ile bir saman kağıdı ya da parşömene çiziminin yapılması.
 3. Mümkünse temiz bir halde bulunmak , samimi olmak. Eğer gümüş ve altına kendiniz montür üzerine çalışacaksanız da yine birinci şıktaki ibareler geçerlidir. Sözün özü bu konuda kimseye ihtiyacınız yok. Kendi işinizi kendiniz görebilirsiniz.
  Hepsi bu kadar mı ?
 4. Evet hepsi bu kadar. Dileyen altın, gümüş montüre zevkine göre işlettirir ancak bunu uygulayan kişinin belli kaidelere dikkat etmesi , inancı ve o andaki haleti ruhiyesi, ortamın enerjisi ( bilhassa sigara içilmemesi, içmemesi ) ayrıca önemlidir.
  *Yapan kişinin başında durmadığınız için bu önemli detaylara uyulup , uyulmadığını çoğu zaman bilemezsiniz.
  *Usta işinin ehlidir ancak işlemden geriye sadece size güzel, çalışmayan harika bir süs eşyası , obje (vefk, talisman , yantra , amoled , yüzük vs) kalabilir.
  *Vefk , Yantra , amolet vb den konu açılmışken , buna ihtiyaç var mıdır ? Enerjinin belli bir formda akması ve stabilize olması adına kullanılır ancak şart değildir. En önemlisi , zikir/ dhikr ve tekrarlarla (dua, mantra vb) belli bir çalışmanın beyinde ilgili dalga boyunu her gün düzenli harekete geçirilmesi esastır.
  *Sigaradan, iftira ve gıybetten de uzak durmuyorsanız yüklendiğiniz enerjileri transfer ediyorsunuz demektir. * Peki Onur bey siz vefk, yantra, talisman vs yapıyormusunuz? Ben kimse için yapmıyorum. Ancak doğum haritalarına göre öneride bulunuyorum. Prensip gereği yapım mercii olarak da oluşabilecek memnuniyetsizliklerden ötürü de kimseyi kimseye tavsiye etmiyorum. Pekmez , bal kavanozu yalamakla ağız tatlanası değil!

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: