Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

FİLTRE PROGRAMLARI VE 12. Ev AYI

Türkiye haritasında halkı temsil eden Ay , ikizler burcunda anaretik derece olan 29 derecede ve 12. evde. Bu yüzden çok konuşuyoruz , her şeyi biliyoruz , dinlemiyoruz , başkalarının ne yaptığı ile fazla ilgiliyiz ve dedikoduyu çok seviyoruz. Bunlar ikizler burcunun hep gölge kullanımı tabi. Ayın arketipi olan kadınlarımızın durumu da 12. Evdeki yerleşiminden de görüldüğü gibi ortada ! Kendilerini dahi filtre programları ile örtülü gösteriyorlar(hepsi değil). Bu örtülü gösterim , davranış kalıplarına , maskeli iletişime de neden olabiliyor.

Diğer yandan Akrep stelyumlu bir ülkeyiz. Güneş , Venüs , Jüpiter , şans noktası , Vertex akrepte. Birini sevdik ve benimsedik mi ne olursa olsun bırakamıyoruz. Aslında akrep burcu vazgeçmeyi öğrenmelidir. Bırakamamak da boğaya kaçan olumsuz kullanımdır ama burada da bariz bir sorun var. Gelelim kadınları temsil eden Venüs ‘ün durumuna ! Gelişmiş ülkelerde kadınlar , erkeklerle daha eşit haklara sahip olduklarından olsa gerek , öz değer ve öz saygıyı bedenleriyle uğraşarak değil , işiyle , gücüyle , topluma katkısı ile var etmeye uğraşıyor.

Bizde ise Venüs zararlı olduğu bir burçta akrepte ! Genç yaştaki kadınlar bile bir dolu estetikle , kendi bedenlerini tanınmaz hale getiriyor , bununla da kalmayıp türlü photoshop , filtre hileleriyle aslında olmadıkları bir hali , sosyal medyada daha fazla takipçi edinebilmek ya da onay görmek adına boy boy paylaşıyor. Bu gerçekten çok acıklı bir durum. Dolayısıyla , öz değer , öz saygı gibi konulardan çok defa sınava çekilmek olası. Bu kavramların eksikliğinden dolayı kalıcı ve nitelikli ilişkiler yaşayamıyor.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: