Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

SPİRİTÜEL CAMİADAKİ YARI TANRI KOMPLEKSİ

AZAZEL (Azeez) neden şeytaniyet vasfına büründü ? diye sorulsa , çoğulun cevabı ‘günah işlediği için ‘ olurdu sanırım. Azeez ( yüceltilmiş) Şeytan olduktan sonra zillete yani zell (ışık saçan) özelliği zillete / gölgeye dönüştü(zill). Kendisinde güç ve İzzet isnad etti , El Aziyz(Sonsuz İzzet ve yücelik sahibi ) olduğunu iddia etti. Topraktan gelen Adem’in indindeki quantsal esma terkibini yok saydı , kibirlendi ve secde etmedi ! Ve Yaratıcının huzurundan sürgüne yollandı.

Bakara Suresi, 34. ayet: Ve meleklere: “Adem’e secde edin” dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi(tekebbür), böylece kafirlerden oldu.

Bu husus bugün insanın hücrelerinde de vardır ve Yarı Tanrı / Mehdi / Mesih kompleksi olarak bilinir.

Dolayısıyla Şeytan , kibirlendiği ve kendini üstün tuttuğu için Yaratıcı tarafından kıyamete kadar lanetlendi. Anlaşıldığı gibi, şeytanlaşmak, kibir ile dolu olmak anlamına gelmektir.Yaradan, büyüklenmek ve kibirden hiç hoşlanmaz. Kim ki egonun ve kibrin tuzağına düşüp, kendini vazgeçilmez zannederse ki bu genellikle Ateş burçlarının gölgesidir ya aldanır ya da aldatılır. Kısacası vazgeçilmez olmadığının ‘tokadı ‘ suratında er ya da geç patlar. Mezarların vazgeçilmezler ile dolu olduğu gerçeği sistem tarafından kendisine ancak sert enerji şoklamaları ile hatırlatılır.

Bunu neden yazdım? Çünkü , spiritüel camianın en büyük tuzaklarından biri, yarı Tanrı / Mesih /Mehdi kompleksidir. Bu işlerle uğraşanların da en çok düştüğü bataklardan bir tanesi ‘ mülhimme ‘ girdabıdır. Bu öyle bir girdaptır ki kişi demonik / süfli / şer yaradılışlı varlıkların tesiri altında kalır ve kendisini sanki büyük bir kurtarıcı , Mehdi,Peygamber olarak görmeye başlar. Birey , girdiği tesir mekanizmasının oluşturduğu manyetik rezonans ile başkalarının da zihinlerine olumsuz anlamda sızmaya başlar. Bu enerji alanını büküp transformasyona sokabilmek için çok eski zamanlardan beri ruhun bu dalga boyları ile haşır neşir olması gerekir. Hiç şüphesiz bunun nedenleri arasında kişinin genelde sağlıklı egoyu geliştirememesi de gelir. Öngörü kabiliyeti geliştikçe insan kendini bir şey zannetmeye başlar. Özel bir varlık olduğunu, sistem tarafından kayırıldığını ima eder durur .Zinhar bu tuzağa düşmeyiniz. Çünkü , Yaradana kul olmaktan daha üstün bir şey yoktur !

İsra / 37. Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen ne yeri yarabilir ne de boyca da dağlara erişebilirsin !

“Azamet gömleğim, kibriya ise örtümdür.Kim bunlar ile bana şirk koşarsa, onu aldırmaksızın cehenneme atarım. “Hadisi-Kudsi.

Dolayısıyla kibir yani büyüklenmek Allâh’ın bir sıfatıdır(El Kebir) Ancak ona isnad edildiğinde övgü , beşere isnad edildiğinde yergidir. Çünkü beşer ne yeri yarabilir ne de boyca dağlara erişebilir.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: