Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

İLAHİ İSİMLERİN HESAPLANMASI VE ASTROLOJİK BOYUTUNA KISA BAKIŞ

İlahi isimlerin bileşenlerinin ( Esmalar , Levler , Klevetler, Mantralar vs ) etkilediği gezegenlerin hesaplamaları nasıl yapılır ? Hem Majikal hesaplama ( Gematrik , ebced ) yapılır ,hem de o ilgili ismin mana yönünden tezahürü doğrultusunda belirleme yapılır. Burada İlahi isimler bileşenlerinden İslami olanlarına değinelim . Örneğin ;

El Ğaniyy, mana yönünden değerlendirildiğinde , “müstağni” ve “zengin “ olan demektir. Bir diğer anlamı ise fiillerinde kimseye muhtaç olmayan anlamı taşır. Bu yönü ile , El Ğaniy ismi , müstağnilik ve zenginlik hususunda yani mana yönünden değerlendirildiğinde Jüpiter ; majikal olarak ( ğayn, nun , ye ) ele alındığında Güneş olarak hesaplanmalıdır. Majikal burç olarak Aslan , mana yönünde ise Yay Burcu ile direkt ilişkili olacaktır. Peki hangisi daha çok kullanılır ? Ya da hangisini biz kullanalım ? El cevap ; Şayet derinleşmeden kısa vadede yol alınmak isteniyor , çözümü aralamak isteniyorsa sizler , mâna yönünden ilerleme kaydetmelisiniz. Ğaniyy isminin zikri , bünyede serotonin salınımını artırdığından tatlı türü yiyecekleri yemede ısrar edenlere önerilir. Hayatta madden ve manen gelişme , büyüme ve zenginleşmenin anahtarlarındandır. Zikri , Doğum haritasında sanki Jüpiter, Güneş arasında altmış , sextile enerjisi varmış gibi çalışır . Mana yönünden de gelişme , rıza i bariye ulaşmayı sağlar.

Bir başka örnek ; El Meciyd(Şan Şeref sahibi ) ismi , (mim , cim , ye , dal)majikal olarak Venüs yönetimindedir. Ancak mana yönünden Güneş , Jüpiter karakterindedir. Meciyd ismi köken olarak , ‘mecd’ yani bolluk ve genişlik anlamına gelir. Buradan türemiştir .El Meciyd ismi nin zikri de , doğum haritasında , Venüs / Jüpiter i tıpkı ‘Ğaniyy ‘ gibi çalıştırır , tıkanıklıkları çözme hususunda etkindir .Ek olarak El Meciyd ismi Yay ve Terazi / Boğa / Aslan burçları ile ilintilidir. Dolayısıyla , doğru bir yaşantıya dikkat edildiğinde bu isimlerin tekrarı kısa bir süre içinde harekete geçecektir.

Onur Güven

One thought on “İLAHİ İSİMLERİN HESAPLANMASI VE ASTROLOJİK BOYUTUNA KISA BAKIŞ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: