Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

GEÇMİŞE NEDEN SAPLANIYORUZ ?ASTROLOJİDE SAPLANTILAR PART 1

Farklı nedenlerle geçmişe saplanıyor ya da özlem duyuyoruz(tehir yasası/ oğlak -yengeç )
Aslında hepimiz geçmişimizin bir toplamından ibaret olup , aynı toplumlar , ülkeler gibiyiz ( Kökler ve dallar – Ay ) . Yani bizi biz yapan ve biçimlendiren geçmişimiz , suretlendiren de keza öyle ( biçim ve form yasası -tasavvur-Ay)
Dolayısıyla geçmiş geçmişte kalıp mazi olan birşey değil, capcanlı yaşamaya devam ediyor nefesimizde , hayatlarımızda, belleğimizde ve vücudumuzun her zerresinde .. Tıpkı bir ağacın serpilip , büyüyüp meyve vermesinin nedeni geçmişinde sulanıp , yeterli Güneş ve uygun ortamda o enerjiyi alması gibi . Arabaya bindiğimizde dikiz aynası olmadan ilerleyememe gibi bir klişemiz de var örneğin … Ama geçmişi bir saplantı, takıntı formuna dönüştürenlerin sayıları da oldukça fazla . Bilhassa Satürn Oğlak sürecinde bu yönde bir artış olması muhtemel Çünkü orijin aksları harekete geçirecek yoğun bir enerji oluşturacak . Geçmişten kopamama , obsesyon, duraksama hayvanlarda da var. Mesela ,sokakta ezilen hayvanların ezilme nedenlerinin agirlikli olarak daha güvenli olduğu sanisi ile geldikleri yola dönme isteği olduğu gerçeği… Geriye dönük tehir yasası , ,dumur olma, erteleme , bekletme , sönümlenme esasında tek bir gezegen vibrasyonundan açığa çıkar . Mekan enerjisine uyum sağlayamama, jeopatik stres ve Satürn ü iyi kullanmamak mı acaba bunun başlıca sorunsalı ? Bilindik ve alışıldık mekanlardan çikmak istememe gibi(Güvenlik sorunsalı / Yengeç ) … Birçok insan da benzer şekilde hep ayni kuaför , ayni doktor vs . gitmek suretiyle kendini güvende hisseder.
Aslında bunun bir çok nedeni arasında , bulunduğu anın geçmişe oranla daha az enerji içermesi , eksik ya da verimsiz çalışan bazı nörotransmitterlar ve kişinin beyin , bağırsak bağlantısından kaynaklanabileceği gibi (%60) mevcut koşullar , hayat şartları ile de bağlantılı olabilir(%40). Bu da indirekt nedenler arasındadır. Böyle bir mevcudiyet varsa şayet , bilhassa bireyin beyin bağırsak bariyerinden , ruhsal form ve çevre şartlarına kadar uzanan süreçler etkin olup (her üçü de birbirine entegredir) hayatında bazı değişiklikler ya da gerekirse dönüşümler yapması gerekmektedir. Hayatını daha verimli hale getirmeye çalışmalıdır. Depresyon hastalarının bir çoğunda da bu yukarıda ele aldığım mekanizma birbirleri ile paralel biçimde seyreder. Bu öyle bir şeydir ki ne antidepresan alımları ile ne de psikiyatri süreçleri ile çözümlenir Bu şekilde tedavi edilmeye çalışılırsa ancak ara ara sönümlenir ve halı altına atılan, üstü örtülen gerçeklik gün gelir rahatsız edici bir pozisyona gelir . Ne yazık ki bu süreçler tüm bunları daha da kötü yapıyor tedavi etmiyor . Sürekli geçmişi yaşayıp , geçmişe özlem gibi bir durum varsa şayet , bu ciddi bir topraklanamama probleminden tutun , serotonin eksikliği ile de ilintili olacaktır .

Böyle bireylerin hayatlarının ilk evrelerinde (0-7/9) genellikle sağlıklı ebeveyn ilişkileri yoktur Genellikle tartışan ve kavga eden (çatışan ebeveyn) anne /baba ilişkisi gözlemlenir ve çocuk duygusal yıkıma girer . Enteresandır ki , tüm bu yukarıdan beri sıralanan ibarelere kendini yabancı hissetmeyen bireylerin ilginç bir şekilde hayatlarında karbonhidrat aşermeleri ve kilo problemleri olabilir. Şayet bu olmasa dahi kullanacakları antidepresanlar ile bu kiloları alacaklardır . Bu bir kaçış yoludur ve çözüm değildir . (ayrıca bknz/ kilo ve özgüven ilişkisi. Kabarma , büyük ve iri gösterme / fillerin kulaklarını kabartmaları , ayı nın ayağa kalkması vs ) Böyle bir sorun var ise 6 ay boyunca vücutta adeta ek bir organ gibi( devamlı takılacak) lapis lazuli ya da ametist taşının bulunması ( Tryptophan) tedavinin ruhsal basamağı için birincil önem arz eder . Çözüm daha çok oksitosin, serotonin ( hayata sevgiyi çekmek, keyif veren ritüeller ve hobiler /iyi beslenmek) yükseltmek ile ilintili de olacaktır . Transit Ay(yücelim boğa) ya da Satürn (yücelim terazi) ün Natal ay ya da Venüs ile kavuşumlarında, üçgen açılarında bir kağıda ya da gümüş bir plakaya Al Qadir ( qoph/ tryptophan) El Kaadir isminin Arapça yazımı ya da vefkinin hazırlanması bu sorunu büyük oranda şifalayacaktır . Diğer yandan bu ismin ağır depresyon vakalarında , anksiyete sorunlarında, diğer rahatsızlıklarda , sosyal sorunlarda günlük 1525 kez Venüs Ya da Güneş saatlerinde okunması ( en az 2 ay ) müthiş şifalayıcı özellikler gösterecektir.

Onur Güven

One thought on “GEÇMİŞE NEDEN SAPLANIYORUZ ?ASTROLOJİDE SAPLANTILAR PART 1

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: