Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

Onur Güven / Doğum Haritasında Taş Kullanımı ve Yantralar

Doğum Haritasında Taş Kullanımı ve Yantralar
 Şimdi ‘9 ‘ renk vibrasyonuyla yola çıkacağım ve ardından konuya daha detaylı gireceğim.
Öncelikle Mor tayfı,
Black Sapphire her iki ucu bağlar , yani kara safir dalga boyu efektiftir.
Bunlar sırasıyla şu şekilde olur:

Çivit Mavi : denilen alan ise Ajnadır ancak burası hassas bir merkezdir. Lapis lazuli buranın taşıdır.

Yeşil tayfa ise , Zümrüt girer
Sarı,portakal,kırmızı , sırasıyla inci mercan ve yakuttur ki bunlar kutsal kitaplarda da geçmektedir.

İnfra kırmızı tonu ise : kedi gözüdür.

Her bir rengin frekans hızı ise şu şekilde olmaktadır

Mor 4500 800 trilyon
İndigo : 4000 – 800 angstrom – trilyon frekans hızı
Mavi/yeşil: 5009 – 650 angstrom frekans hızı.  bu turkuaz denilen 5. çakra boyutudur
yeşil: 5500 – 600 arası dalga boyu…
Sarı : 5800 – 500
Turuncu 6500 – 500
ve son olarak kırmızıyı vereceğim;  8000 – 500 DÜR.
Siyah en ağır renktir…
Şimdi bu kısa renkler ile ilgili girizgahdan sonra taşlar konusuna girebiliriz .Renkleri kısaca ele almadan taşlara girmek olmaz.
İnsan da bir yıldız tozudur, gezegenler de . Her birisi belirli mineraller ve elementler ile oluşmuş ve parçalanıp yok olduğunda bizlerde oluşmuşuzdur. Bahsetmek istediğim onlardan birer parçayız. Her birinin enerjisini üstümüzde taşıyoruz . Doğduğumuz anda bu elementlerin bazılarını eksik , bazılarını fazla alırız ve yine bazılarıda hippoaktivite durumunda aşırı faal olurlar . İşte hayat çarkımızın düzensiz ve bazen dengesiz oluşundaki perde arkası bunda yatar .Çeşitli hastalık sorunlarımızdan sosyal yaşantıya kadar her şey …Beyindeki en ufak bir mineral – element eksikliği yaşantıyı farklı algılama ve farklı tepkiler verme ve dolayısıyla farklı tepkilere maruz kalmaya yol açacaktır .
İşte Taşlar da tıpkı mantralar gibi etki eder ve kimyayı bozduğundan ya da iyileştirdiğinden hayata verilen tepkileri etkiler , narenciye pazarından portakal seçer gibi kullanılmaması gerekir.Gerek renklerle ya da gerek taşların arasındaki vibrasyonların dengesi enerji bedenimizin sağlığını gösterir. Denge bozulduğunda, hastalık başlar gerek manevi gerek maddi yönden .Dalga boyları, yıldızlardan ve gezegenlerden gelir ve bizler vibrasyonları farklı düzeylerde alabiliriz ancak bireysel olarak ruhlarımızda bulunan enerjiler diğer enerji merkezleriyle bütünleşir. Litoloji denilen taş ilimi çok saçma sapan şekilde şu an kullanılıyor .Bu başlı başına ezoterik bir konudur . Kimse hoşuna gitti diye bir takıyı takmaması gerektiğinden yukarıda bahsettim.
Şimdi gelelim esas konuya . Peki nasıl belirleyeceğiz hangi taşı takmamız gerektiğini ? Bir kere asla burca göre taş takılmaz…Böyle saçma bir düşünce yok .Haritanızda Almutem Figurisi bulacaksınız . Bu birinci ve en kaba olanıdır, diğer şeyler için uzun saatler harita analizi gerekir.Diyelim ki Almuten figurisiniz Venüs .Venüsün açılarına ve yerleşimlerine bakıyoruz .Ondan sonra direkt venüs taşı vermek diye bir şey yok! Bunu unutmayın . Önce O venüsün durumunu incelemek tabiatını öğrenmek gerekir…Venüs Akrep burcunda diyelim. 07 derece khambalia sabit yıldızıyla kavuşumda. Bu yıldız her türlü derin araştırma dedektiflik gibi etkiler veren bir yıldızdır . Açıları ve karakteristik etkilerini de ele alıyoruz . Bu kişinin hayat amacında derin analiz ve gözlem ile elde edilecek bir haz var çünkü kadın ya da erkek venüsü ele alınıyor.Psikolojik açıdan kişi bu şekilde keyif alacak ancak Venüs Akrep burcunda çoğu otoritelerce zararlı kabul edilir .Çünkü kendini dönüştürmek için acı çekebilir / klesa karins . Şimdi böyle birinin sizce Venüs taşı mı kullanması gerek ?Dispozitörün yaptığı Mars ın açılarına bakıyoruz .Bakın nereden nereye gidiliyor .Mars da diyelim Terazi burcunda olsun .Şimdi bir oto press oluşuyor gezegenler arasında .Burada bariz bir enerji kitlenmesi var .Mars terazi de seginus ile 17 derecede kavuşum halinde olsun .
Bu da iş hukuk arkadaşlar yoluyla kayıp veren bir yerleşim .Yıldızlar gezegenler üzerine hükümran oldukları için yıldızlar daha baskın çalışır unutmayın .Bu noktada bireyin hem venüsyen hem de marsiyen sınavlara tabi tutulacağından ve akrebin iç huzursuzluğunu yenmesi adına Venüs taşının asla verilmemesi gerekiyor . Önce oriental fleksiyon Merkür bu blokajı çözeceğinden Almutemi sağaltma yolunda zümrütü kullanacaktır. Çünkü ne dişili ne erili rahat kullanabiliyor ! Çünkü psikolojinin çözümlenmesi ve iç huzursuzluğunun yenilmesi için bireyin önce iletişimi kullanması içsel iletişimini sağaltması ve ardından harekte geçerek bunu açığa çıkarmayı öğrenmesi gerekir. Hiç şüphesiz bunu ise Merkür sağlayacaktır.
Bir diğer kaba yol ise şudur…Yükselen yöneticisine göre taş analizi yapılır… Bu sorun çıkarmayan bir analizdir be ben de öneririm. Diyelim ki Sizin Yükseleniniz Yay .Yay burcunun yöneticisi Jüpiterdir.Jüpiteriniz rahatsız bir pozisyonda veya değil buna bakılmaksızın açılarına da bakılmaksızın Jüpiterin taşı verilir. Bu Vedikde Sarı Safirdir, Alternatifleri Sarı Topaz ya da Sitrin .Batıda ise Turkuaz ya da Ametist dir.Akuamarin de bir çeşit Jüpiter taşıdır. Bu basit bir örnektir. Ancak çok basit ve zararsızdır. Bunu söyleyeyim.Çünkü, bu da tıpkı mantra gibi özel bir konudur. Hiç değilse Almuten Figuris ve Asc yöneticisi hesaplanarak bulunması daha yararlıdır.
 Heliacal da bu noktada çok önemlidir…Bu da tıpkı Almuten Figuris kadar önem verdiğim bir konudur.
Yine bir önemli diğer nokta ise . Kişinin yaşantısında engellendiğini ya da kısıtlandığını hissettiği gezegen teması ile ilgili bir seçim yapması . Diyelim iletişim ile ilgili bir problem yaşıyor .bu bir zihin problemidir aslında karmadan getirilen bir şey .Belirli ödevler ile gelmiş ve bunları yerine getirmesi gerekiyor olabilir , bu tıpkı önce ödevini yap sonra sana dışarıya oynaman için izin verecem diyen bir kuralcı anne gibi . Tabi bu konumuzun biraz dışında şu an onun için detaya girmiyorum .Merkür bu noktada çok önemli .Ancak kişinin kendini zamanla bastırması ifade yetersizliği su enerjilerinide kitleyecektir.
Bireyde daha az susama ve su içmeyi unutma gibi tezahürleri oluşturacaktır ve bu noktada bir suçluluk problemi ile karşı karşıya kalmasıda olasıdır. Bu çocukluğu ile ilgili bir problemin ilerleyen periyotlarında bir yaşantısına yansıması gibi düşünülebilir. Bu şekilde açığa çıkmıştır .Dolayısıyla bilinçaltını çözmek gerekeceğinden ve arınması gerekeceğinden Zümrüt yeşil skaladan Malahit verilecektir.Malahit – Pluton karakterinde olup Mercurian dalga boylarına sahip bir taştır.Bireyde  anksiyete , parazit oluşum negatif yerleşim ,ruhsal saldırı ya da cinleri uzaklaştıran ya da demonik üst programları yıkan bir taştır.
Konu dışına çıkmamak için daha detaylarına pek girmiyorum .
 Çok derin bir konu ve bir çok okült uzantıları var .Evet bir başka açıdan ele alalım şimdide . Diyelim Para akışında problemler var .En basiti şudur…Yükseleniniz diyelim Kova .İkinci evinizde 4 derece balık olsun .balığın yöneticisi Jüpiter de haritanızda terazi burcunda bulunsun ve o da 6 .evde olsun .Dereceleri açıları falan burada işlemiyoruz genel bir yorum bu…Şimdi 6.ev köleler evidir. Burada bir absorbasyon gerekebilir çünkü jüpiter burada olayları ve durumları egzacere edecektir. Şimdi siz jüpiter taşı taktığınızda param artsın derken düşman kazanır ve vücudunuzda kitleleri büyütedebilirsiniz.
Bir de üstüne mantra yaptığınızı düşünün. Jüpiter mantra  ve gelsin sağlık sorunları…Böyle saçmalıklara inanmayın! Araştırma ve sentez yapın… Sorgulamadan incelemeden asla hareket etmeyin.Balığın burada yücelim noktaları araştırılır.Daha farklı galaktik noktalar seçilir ve ilkincil iyicil bolluk gezegeni venüs ün durumuna bakılır .Balığa 120 yapan bir burcun taşı takılabilir veya hiç olmadı 60 lık yapan .Bu şekilde her şey matematiksel bir denge içerisinde gider.
Şimdi gelelim Yantralar konusunda .
Yantra ne demek önce onu izah edeyim .Yam;kontrol ve hakimiyet demektir.Tra ise araç dır. Yani işin özü kontrol aracı dır.Kelime manası kabaca budur. Ancak neyi dizginleyeceksiniz ve kontrol edeceksiniz önemli olan odur . İşte sihirli kareler- magical square derim ben buna .Tıpkı islami usul vefkler de bu şekildedirler .Bunlar tahta, metal, ahşap üzerine de yazılır ,ya sanskritçe alfabetik olarak görürüz ya da belirli rakamsal şekilde . Ancak şunu izah edeyim .Sayı ile olanlarının vibrasyonları daha maddi etkilere dönüktür .Sanskritçe olanları ise daha ruhsal manevi gelişime dönüktür .Bu gezegen yantralarında da diğer tüm yantralarda da geçerlidir.
Yantralarda şöyle bir kaide vardır.
Kare ; toprak elementini simgeler
Daire; Su elementini
Ucu yukarı üçgen; ateş elementini
Diagonal; hava elementini
Nokta ; eter
Dik çizgi; ateşi simgeler
Gezegenlerin kendilerine has yantraları vardır .Bunları burada paylaşmama gerek yok Google a yazdığınızda zaten çıkar .Burada daha farklı bir bilgi vereceğim. Şimdi zaman zaman yaptığımız her bir mantraların aynı zamanda yantraları vardır . Örneğin; siz bir yantrayı duvar kağıdı yaptığınızda ya da evinizin bir yerine astığınızda o yantranın enerjisi çok güçlü olur, hatta mantrayı okumak ile eş değer tutulur.Misal vermek gerekirse Kubera yantra nın bir kağıda ya da tercihen gümüş plakaya çizdirilip taşınması bolluk akışını artırır. Bunu yeni ay zamanlarında jüpiter ve güneşin ve de ayın olumlu enerjilerinde yaptırırsanız bundan etkilenirsiniz .Harita durumunuz ne olursa olsun farketmez .Kuberanın sayısal yantrası olacak ! Bu kadim bir bilgidir.Gezegen yantralarıda rastgele kullanılmaz . Özel hesaplamaları vardır hepsinin.
Taş olsun, yantra olsun veya mantra konuları olsun kişinin yaşadığı dashalarda önemlidir. Firdaria periyotlarıda göz önünde bulundurularak ,gezegen döngüsünün pozisyonu açıları durumu derecesi her şeyi göz önüne alınarak karar verilir .Bunlar çok ayrıntılı işlerdir. Yükselenim şu, burcum şu , ben bu taşı takayım diye bir şey yok .Kubera yantra her türlü maddi istekler için kullanılır .Mantrasını hemen hemen herkes bilirler.
Ancak size şunu söyleyim özel mudraları da vardır ve bunu ayrı bir ders işleriz . Mudra bilindiği gibi el hareketleridir. Kubera nın neredeyse 50 çeşit mudrası vardır. Bu mudraların birisini yapıpı yantrası üzerinizdeyken mantrasını okuduğunuzda etkisi 100 kat güçlü olur.Bu da ezoterik bir sırdır sizlere .Bu konu çok kapsamlı ve derin bir konudur. Burada kısa bir biçimde işledim.
Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: