Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

ASTROLOJİDE DOĞUM HARİTALARINA RADIX VICOS TEKNİĞİ İLE BAKMAK

Analitik psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung , yaşamın amacının karşıtlıklar arasında denge kurmak olduğundan bahseder .
Astrolojide de gerek evleri , gerek burçları hep karşıt akslarıyla birlikte değerlendirmek gerekir . Ana akslar haritanın bel kemiğidir ve denge en çok burada önem kazanır . Bu perspektifle, numerolojiyi de kullanarak doğum haritanızdaki problemli yerleri çözümlemede kullanabileceğiniz bir teknik geliştirdim. Adını “Radix Vicos’ koydum. Anlamı ise; derinde yatan unsuru ve yerleşimi bulmak ile ilintili…
Teknik kısaca şu şekilde ;
Doğum haritasında sorun yaratan aksların çözümü için öncelikli ele alınması gereken ev ,bu evlerin / aksların toplamının işaret ettiği ev ve konularıdır. Bu evin yöneticisi , içindeki gezegenler ve açıları dikkatlice incelenmelidir.
Bildiğiniz gibi 1/7 aksı genel anlamda ilişkiler ( ben/biz farkındalığı ) ile alakalıdır .
Numerolojik olarak bu evlerin toplamı 1+7=8 dir .Yani bu evlerde bir problem olduğunda ilk rehabilite edilmesi gereken ev 8. Evdir. Sekizinci evin konuları arasında bildiğiniz gibi psikanaliz, paylaşılan kaynaklar, para, cinsellik ,okültizm vs gelmektedir. Bu evin yöneticisi ve içindeki gezegenler 1/7 aksındaki sorunların çözülmesinde ana rol oynayacaktır .

Benzer mantıkla ;
2/8 aksı için 2+8=10 dur. İki- sekiz aksının ana konusu kişisel ve paylaşılan para / kaynaklar, yetenekler , değerler vs dir .Bu evin rehabilitesinde öncü rol oynayan ev onuncu evdir. Onuncu evin konuları arasında meslek , kariyer , ebeveynler , sosyal statü, ün vs gelmektedir. Bu evdeki sorunları çözmek için öncelikli onuncu evin ele alınması gerekecektir .
3/9 aksı için 3+9=12 dir .Üç dokuz aksı da genel anlamda kardeşler, eğitim, yolculuklar, yakın/ uzak çevre , iletişim vs ile ilişkilidir .Bu evin sorunlarında ilk ele alınacak ev 12. Evdir .
Bu evin yöneticisi ve içindekiler 3/9 aksını rehabilite etmek için kullanılabilir . Bu hususta sorunlar yaşayanlar 12. Ev temaları ile ( vizyon , kolektif bilinç , büyük resme bakabilmek , bırakabilmek ve akışta kalmak, meditasyon ) şifalanabilirler.
4/10 aksı için 4+10 =14 =5 tir .Burada 14. Ev olmadığı için tek sayıya indirgedik .Genel anlamda kişinin iç dünyası , ev, iş,kariyer , ün , mevki ,ebeveynler bu aksın konuları arasındadır. Bu evin sorunları için beşinci evin ele alınması gerekir . Yani aşk , sevgi , cinsellik , yaratıcılık , hobiler , yaşam coşkusu , eğlence , çocuklar vs ..
5/ 11 aksı için 5+11=16=7 Beş – on bir aksının genel konuları arasında yaratıcılık , gruplar , çocuklar ,aşk , sevgi , cinsellik , hobiler ,arkadaşlar ,umutlar , dilekler vs gelmektedir .Bu akstaki sorun için öncelikli yedinci ev ele alınmalıdır .Yani ortaklıklar, eş, taahhüt getiren ilişkiler , evlilik vs..
6/12 aksı için 6+12=18=9 Altı – on iki aksı, genel anlamda sağlık , rutinler , kayıplar ,gizli sırlar ve düşmanlıklar , inziva ,kaygı ve ıstıraplar ,hayır işleri ,çalışma , verimlilik , iş ortamı ve arkadaşları vs ile alakalıdır .Bu evle ilgili sorunlarda dokuzuncu ev öncelikli ele alınmalıdır .Yani kişisel gelişim konuları , uzun yolculuklar , dinler , inançlar , felsefeler gibi
Teknikle ilgili örnek vermek gerekirse , hangi aksla ilgili probleminiz varsa önce ilgili ev konularına gidiniz
*İlişkilerde mi probleminiz var (1/7) önce sekizinci evi halletmeniz , mesela değişim ve dönüşümünüz için gerekli argümanları/kaynakları bulmanız , cinsel problemleriniz varsa çözmeniz gerekir. Sekizinci ev psikiyatrinin de evi olduğundan bu konuda yardım da alabilirsiniz
*Para derdiniz mi var (2/8) mevki ve kariyeriniz ne durumda (10) önce onu halletmeniz gerekir ,
*Eğitim sorununuz mu var (3/9) konsantrasyonunuzu arttıracak şifa teknikler deneyebilirsiniz (12) ya da
*Kardeşlerinizle probleminiz mi var (3/9) herkesi olduğu gibi kabul etmeyi deneyebilirsiniz (12) ,
*Evinizde ve iç dünyanızda huzurunuz mu yok ( 4/10), size yaşam coşkusu verecek , keyifli alanlara yönelmelisiniz (5) ,
*Aşk ,sevgi , cinsellik mi sıkıntılı (5/11) kalıcı ilişkiler kurmaya çalışmalısınız (7) ,
*Hayatın rutinlerinden mi sıkıldınız (6/12) seyahat etmeli , hayatı deneyimleye yönelik uğraşlar edinmelisiz ya da sağlık derdiniz mi var bir inanca sığınmanız size iyi gelecektir (9)gibi..
Bu evlerde bulunan gezegenler , yöneticisi ve açıları size klavuzluk edecektir .
Bütünün hayrına olması dileğiyle ..

Aslıhan K.(Astrodata)
Eylül 2018

Bu makale seçhaber için yazılmıştır.

One thought on “ASTROLOJİDE DOĞUM HARİTALARINA RADIX VICOS TEKNİĞİ İLE BAKMAK

  1. Sayfanızı tesadüfen buldum çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız. Her konuyu neredeyse okudum eksikliklerimi tamamlamada katkılarınız için minnettarım. Yolunuz aydınlık olsun.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: