Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

2020(URANÜS)YILINA DAİR KABALİSTİK ÖNERMELER

2020 / 2+2=4 = 4

4 sayısı , Okült Astrolojinin dalı olan , ‘ Keldani Numerolojisi’nde ya da Kalde Numerolojisinde Uranüs ile temsil edilmektedir( Chokmah – Wisdom – Ratziel – Uranus – Jehovah ). Sefirot ağacına göre uyarlandığında farklı bir sistem çıkar ancak onun uygulanma şekli farklı parametreler ile ilgilidir. İbrani mitlerinde ‘ kabalistik sayılar ‘ Eril ve Dişil enerjilerin birleşimine dayanmaktadır (ki bu aslında numerolojinin ana felsefesidir). Eril ve dişil güçlerin birliği, kozmik birliğin temalarını ele almaktadır. Yin ve yang, Shiva ve Shakti gibi, Kabalistik Numeroloji, Eril ve Dişil yaratıcı güçlerin birleşmesine dayanır.

Kısaca değindiğimde ve sizlere uzun uzun Uranüs mitini anlatmadan ki her yerde bunları okuyabilirsiniz 2020′ nin ana teması nı anlatacağım. Uranüs , ‘değişim ve sınırların kalkması’ hususundaki kestirilemez itkilerdir. Uranüs bilhassa Boğa burcunda olduğundan bu bu itkilerin ‘ Venüsyen temalar ile ilgili olması , hedoninin değişimi ve belkide ihtiyaçlar doğrultusunda kullanımı olarak ele almak yanlış olmayacaktır. Değişim ve özgürlük ihtiyacı denilince akla ilk olarak Uranüs gelmektedir. Madde ve mana planındaki değişimler,engellerin kalkması, ani ve sıradışı gelişmelerin hepsi Uranüs ile belli olur. 2020 , Kabalistik ve numerolojik olarak yukarıda değindiğim üzere Uranüs ün etkilerinin genel anlamda vuku bulacağı bir yıl olacaktır . Uranüs  Modern Astrolojide, Kova burcuna yöneticilik yapan Satürn ün yerine geçmiştir.

Uranüs, Tarotta ‘ Abdal ‘ yani Joker ‘ ile temsil edilir. Bu kart , başlangıçları risk almayı temsil ettiği gibi ilksel kıvılcım yani salt ateş ile ilgilidir. Ancak 2020 nin titreşimi direkt olarak Arkana Majör ve Kabalistik olarak ele alındığında ‘ 4 ‘ yani İmparator kartı ile mündemiçtir. İmparator kartı, Koç burcu ile bağlantılıdır ve yönettiği amino asit ‘ L Sistein ‘ dir. N asetil sistein den konu açılmışken bununla ilgili yazımdan bir parça olan kısmı aktarıyorum ki bence bu yıl bir çok kişinin buna ihtiyacı olacak. Çünkü kod olarak önümüze bu sayı çıkıyorsa soğuk algınlıkları ve bağışıklığı etkileyen grip vakaları için önemli bir ihtiyaç olabilir.

” N-asetil-Lsistein; akciğer ve bronş mukozalarını parçalamakta kullanılan, L-sisteinin asetile edilmiş formu olarak bilinir . Doğrudan hücreleri koruduğu ve bağışıklık sistemini desteklediği belirlenmiştir . L Sistein , Tarot Arkana majör kartlarından İmparator ile ilişkilendirilir. Glutatyon ise / köken olarak Glutamik Asit ile de bağlantılıdır. İmparator kartı , L Sistein amino asidi ni ve Glutatyonu aktive eden çok güçlü bir karttır . Koç ile ilişkilendirilir . Son zamanlarda Damar plak sertliğinden dolayı oluşan ani inme / felçlerin nedeni glutatyonların fakir düşmesi ve Transandantal olarak da enerji bazlı çöküşler yaşanmasıdır. ” Onur Güven ASTROLOJİ DE (N)ASETİL SİSTEİN VE BELLEK YORGUNLUĞU adlı makaleden alıntıdır.

Her zaman söylediğim gibi ; Tavsiyelerim elbette kişisel doğum haritalarına göre değişse de yıl boyunca genel talih için bilhassa Uranüs burçlarınıza göre yanlarınızda bulundurmanız gereken ve taklidine mahal kalmadan ve kandırılmadan rahatlıkla tedarik edebileceğiniz taşları da aşağıda vereceğim . Kuantsal anlamda yasalar herkesi etkiler ve şayet bizler bu yasalara dikkat eder , her şeyin büyük bir bilincin düşü olduğunu kavrar ve kaderimize doğru bir şekilde yön vermek adına dilekler dilersek, destek ve avantajlar elde ettiğimiz gibi artı puanlar da toplarız . Konunun ehemmiyeti ve ne kadar tafsilatlı olduğunu siz değerli takipçiler zaten biliyorlar.

Uranüs Koç / Kırmızı Akik
Uranüs Boğa/ Bal Akik
İkizler / Kehribar (bulunması zor ) Sitrin
Yengeç/ Selenit
Aslan/ Sarı Necef – Kuvars
Başak/ Zebercet – Yeşim
Terazi / Turmalin(Pembe) ya da pembe kuvars
Akrep / Dumanlı Kuvars
Yay/ Aventurin ya da Firuze
Oğlak/ Krizopras
Kova/ Firuze
Balık/ Akuamarin

2020 de her şey gönlünüze göre olsun.

Onur Güven

Kaynaklar;
Onur Güven – Temel Ezoterizm ( Uranüs )
Onur Güven – Sembolizm ve Tarot Okumaları / Okült Şifa Notları
Alden, Nancy-Simply Gemstones
Smith, Carol (1981). “The Key to the English Qaballa
Wynn Westcott – The Occult Power of Numbers

2 thoughts on “2020(URANÜS)YILINA DAİR KABALİSTİK ÖNERMELER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: