Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

KISTIRILAN BURÇLAR (İKİNCİ YÜKSELEN BURÇ)

Oldukça tafsilatlı bir konu ancak net ve yalın ele alınması gerekirse , 1. ve 7. evde kıstırılmış(intercepted) burçlara dair ;

Birinci evde kıstırılan burç haritanın ikincil yükselen burcudur, yorumlamalarda ve Asc (yükselen burç ) güçlendirilmesinde ekstra önem verilmeli ve hayat boyu desteklenmelidir. Örneğin ,doğum haritasında Asc Yengeç ve Aslan Burcu 1. Evde kıstırılmış olsun. Bu minvalde harita sahibi , Asc Dispozitörü olarak Ay ve Güneşi beraber baz almalıdır. Yani , hayata ve çevreye, kişisel güce dair itici güç oynayan Ay ve Güneş olacaktır.

Harita sahibi , Aslan Burcu özelliğini baskılanmış olarak göstereceğinden ve çevresinde bu gücün dışa vurumuna ihtiyaç duyan koşullar ile karşılaşacağından dolayı (ikincil Asc ) belki daha fazla desteklemesi gerekebilir ancak her iki şekilde de iki yükselenin de (Yengeç ve Aslan burç) genel olarak güçlendirilmesi gerekir. Yani , her iki burcun da kendi içinde üzerinde çalışılması gereken noktaları olacaktır. Örneğin , kişi fazla egosantrik , gururlu ve ben merkezci olduğunda (Aslan ) Yengeç burcunun plancı ve kurnaz taraflarını kaçırabilir veyahut Yengeç burcunu fazla vurguladığında bu kez , alıngan , domestik tarafları fazla açığa çıkarak dışarıdaki sahneyi ve hayatı , parlamayı(Aslan) kaçırabilir.

Bu örnekleme birinci evinde Aslan burcun kıstırıldığı(ikincil yükselen) bir harita için geçerlidir. Birinci evdeki gezegen yerleşimleri , birinci evde kıstırılan burca (ikincil yükselen) güç ve konfor alanı yaratma açısından önemlidir . Asc yi destekleyen taşlar için , birinci evde kıstırılan burcun veya yöneticisinin taşlarının da kullanımı uygun olacaktır.

Not : Türkiye doğumlular için placidus ev sistemini kullanınız.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: