Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

JÜPİTER’İNİZİ ONURLANDIRMAK

Jüpiter yay ( 9. Ev ) ve balık ( 12. Ev ) burcunu yönetir , ikizler ve başak burcunda zarardadır .Yücelimde olduğu burç yengeç , düşüşte olduğu burç oğlaktır .Jüpiter ‘inizi onurlandırmak için onun olumlu ifadelerini hayata geçirmeniz , olumsuz yönlerinden uzak durmanız gerekmektedir .Bu açıdan ;

-Hayatınızı etik ve ahlaki normlara uygun yaşayın .Ancak kimsenin ahlak bekçisi olmayın .
-“Her şey zehirdir. Mühim olan dozdur. “ Paracelsus ‘un ünlü sözüdür .Herkesin korktuğu Satürn hayata disiplin ve düzen getirirken , Jüpiter ‘in gölge kullanımı olan aşırılıklar insanı ölüme bile götürür .Bu yüzden her nevi konuda aşırılıklardan ve abartıdan uzak durun .
-Önyargılı olmayın .Çevrenizdeki kişiler arasında husumet oluştuğunda , sadece tek tarafı dinleyerek yargıda bulunmamaya dikkat edin .Daima diğer tarafı da dinleyin .Adil olan budur ! İnsanlar böyle durumlarda kendilerini haklı çıkarmak , karşı tarafı kötü göstermek için olayları manipüle edebilir , farklı gösterebilir .Olayın diğer muhatabını dinleme şansına sahip değilseniz yorum da yapmayın .Çünkü deneyim , tanıklık , kritik etme ve nihayetinde yargıda bulunma süreçleri sağlıksız olacaktır .Bazen taraflardan biri sevdiğiniz kişi olsa dahi siz tarafsızlığınızı bozmayın .Çok ses çıkaran haksız , susan taraf haklı olabilir , bilemezsiniz .Genellikle etrafını en çok eleştiren, küçümseyen , kusurları örtmek yerine , açığa çıkarmayı vazife bilen kişiler , aslında kendi içlerindeki yetersizliklerle yüzleşmekten en çok korkan , mutsuzlukla mutlu olan , özgüvensiz kişilerdir .Haksız yere yargılama , kibir Jüpiter ‘in ; dedikodu , eleştiri ise Merkür ‘ün gölge kullanımıdır .Siz bir gezegenin enerjisini olumsuz kullanırsanız , ondan artık hayrınıza gelişmeler beklemeyin .Unutmayın bu nefes bize sayılı verildi .Başkalarının ne yaptığıyla ilgilenip , nefesinizi boşa tüketeceğinize , kendi tekamül yolculuğunuza odaklanın .Doğrusu budur .Bir arada bulunduğunuz kişileri de iyi seçin . Çünkü temas kanunu gereği , doğduğunuz andan itibaren iletişime ve ilişkiye girdiğiniz her kişiyle enerjetik bağlar kurarsınız ve görüşmeyi kesseniz dahi bu bağlar bazen devam eder .Bu da ruhsal gelişiminize ket vurucu etki yapar . Sırf birileri dedi diye , ya da bulunduğunuz grup içinde dışlanmamak adına bizzat şahit olmadığınız , kanıtı olmayan şeylerin savunuculuğunu yapmanız halinde oluşacak karma ve ouroboros döngüsü , taa çocuklarınıza kadar sirayet edebilir .Unutmayın kimse kınadığını yaşamadan ölmez .Mevlana ‘nın konu hakkındaki sözleri ders niteliğindedir .Der ki “Benim hayatımı yargılamadan önce, benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan, sokaklardan, dağ ve ovalardan geç.Hüznü, acıyı ve neşeyi tat.
Benim geçtiğim senelerden geç, benim takıldığım taşlara takıl.Yeniden ayağa kalk
ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi.Ancak ondan sonra, beni yargılayabilirsin..”
-Kimseye haksızlık yapmayın .Şefkat ve merhamet prensibiyle hareket edin .Yaptığınız eylemlerin başkasına zarar vermemesine dikkat edin .
-Hiçbir kişiye ve nesneye fazla mana yüklemeyin .Abartılı ve taşkın duyguların sonu yıkımdır .Fazla itibar , gereksiz ve mantıksız beklentileri beraberinde getirir ve bu istekler karşılanmadığında ise sevginin nefrete , hayranlığın düşmanlığa dönüşmesi kaçınılmazdır .
-Küstah , açgözlü ve kibirli davranmayın .Daima vicdanlı olun .Savurganlık ve kaynakların boşa tüketilmesi bu gezegenin gölge kullanımıdır .
-Doğum haritanızda Jüpiter hangi burçta ise, o burcun özellikleri size yetenek olarak verilmiştir .Bu özellikleri geliştirin .
-Hoşgörü , iyimserlik ve tevazu bir erdemdir .Ancak fazlası suistimal edilmenize , kurban pozisyonunda kalmanıza sebep olur .Bunun dengesini iyi kurun .
-Hiçbir inanç ve din sisteminin fanatiği olmayın .
-Bol bol seyahat edin .Bilhassa yabancı ülkelere gidin .Farklı kültürlere ait insanlarla tanışın .Hayatı bu yolla deneyimlemeye çalışın .
-Yabancı diller öğrenin .
-Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak eğitimlere katılın .(Astroloji , felsefe gibi .)
-Akrabalarınızla , eğitmenlerinizle , yabancılarla iyi ilişkiler kurun .
-İnek gibi büyükbaş hayvanlar , büyük kuşlar , atlar , yunuslar , fil gibi büyük , iri ve hacimli hayvanlar Jüpiter yönetimindedir .Bu tip hayvanlarla vakit geçirebilir , onları besleyebilirsiniz .
-Yoga , meditasyon , reiki , kozmik şifa , biyoenerji , namaz kılmak , dua etmek gibi ruhun şifalanmasına yardım eden , ilahi olanla bağlantı kurmanıza yardım edecek olan eylemleri ve ritüelleri hayatınıza dahil edin .
-Gönüllülük prensibiyle yardım kuruluşlarında çalışabilir veya bir iyilik projesinde yer alabilirsiniz .Ancak burada dikkat etmeniz gereken , sürekli aynı kişiye yardım yapmak karma yaratacağından , vakıf veya kurumları tercih etmenizdir .
-Açık havada uzun yürüyüşler , okçuluk , atçılık , yüzme , Jüpiter kalça bölgesini de yönettiği için squat tarzı egzersizleri hayatınıza dahil edin .
-Alternatif tedavi yöntemi olarak refleksoloji ve sülük tedavisi yaptırabilirsiniz .
-Karaciğer detoksu yapın .Fazla alkolden uzak durun .Deve dikeni ve enginar faydalı olacaktır .
-İbadet yerlerini ziyaret edin .
-Sizde olmayan şeylere odaklanmak yerine , sahip olduklarınız için her gün şükredin .Pozitif şeyler düşünerek ve olumlama yaparak, mevcut frekansınızı yükseltebilir , bu sayede bolluk , bereket ve lütufları hayatınıza daha rahat çekebilirsiniz .
-Jüpiter büyüme ve genişleme prensibiyle hareket ettiği için , olumsuz çalıştığında bilhassa Ay ile açılarında obeziteye , ayrıca kan basıncında artmaya , büyük tümörlere , karaciğer hastalıklarına sebep olabilir .Bu yüzden kilonuzu daima dengede tutun .
-İşaret parmağı Jüpiter yönetimindedir .Bu parmağa yine Jüpiter ‘in taşlarından olan sarı safir , sarı topaz , ametist , turkuaz taşı takabilirsiniz .
-Jüpiter ‘in madeni kalaydır .Evinizde kalay objeler bulundurabilirsiniz .
-Jüpiter ‘in bitkileri bal kabağı , kavun , karpuz tarzı büyük veya avokado , Hindistan cevizi , fındık gibi yağ içeriği yüksek olan bitkilerdir .Bu tip bitkileri beslenmenize dahil edebilirsiniz .
-Meşe , zeytin ağacı Jüpiter yönetimindedir .Jüpiter ‘i
Satürn ‘den açı alanlar bu ağaçların dikimini yapabilirler . .
-Koku olarak ; Jüpiter için ( yönettiği burçlar yay ve balık ) ‘ ghee’ türü ‘yağlı’ kokulara, badem, ceviz , fındık kokularına ve bunların yağlarına, ashwagandha, meyan kökü, ginseng gibi tonik bitkilere, nergis, kadife çiçeği, susam , sedir , şakayık , sardunya , ardıç , lale , zufa otu , meşe likeni , sardunya , tonka , rezene , Ladin , kavun , karpuz , anason , yosun kokusudur . Okült astrolojide ise Ardıç , Hindistan cevizi , beyaz adaçayı , ceviz , çördük , greyfurt , zufa otu , beyaz meşe kabuğudur .( Sitemdeki Koku kültü araştırma yazısından )
-Günü perşembedir .Bolluk , bereketle ilgili ritüellere bu günde Jüpiter saatinde başlayabilirsiniz .
-Sembol olarak çift başlı Kartal , şimşek , yıldırım ayrıca kadim toplumlar tarafından koruyucu etkili olduğu kabul edilen semboller kullanılabilir .
-Parlement mavisi , mor gibi renkleri Jüpiter ‘in renkleri olarak hayatınıza dahil edebilirsiniz .( Jyotish e göre ise turuncu ve sarı renkler Jüpiter’i n renkleri olarak kabul görecektir. )

  • İlahi isimlerden El Kuddus, Es Samed, El Kebir , El Müteal gibi isimler Jüpiter in Rehabilitesinde etkili isimlerdendir. Mantraları Om Brishaspataye Namaha / On Gurave Namaha gibi mantralar tradisyoneldir kullanılabilir.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d