Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

BOĞA VE AKREP SİKLUSU(19 KASIM TUTULMASINA DAİR)

BOĞA -AKREP HATTINA GEÇİŞ (19 KASIM ALGOL EFEKTİ)
Algol sabit yıldızının ne anlamlara geldiğine dair web sayfamda makale ve araştırma yazıları paylaşmıştım .Okumayanlar için linkleri tekrar paylaşıyorum.

ALGOL

https://onurguven.org/2020/08/31/algol-sabit-yildizi-ve-medusa-miti/ ( Bu araştırma yazısı Aslıhan K.( Astrodata) ya aittir )

19 Kasım 2021 Öğle saatlerinde Algol tesiri altında ancak Satürn’ün (Primera Mobility) tutulmanın final dizpozitörü olduğu parçalı (partial) ay tutulması yaşayacağız. Algol tesirleri yer küreye ‘’ Satürn ‘’ süzgecinden geçerek giriş yapacak. Aynı zamanda Satürn Asc yöneticisi ve üstelik 1.evde . Satürn ün gündüz haritasında eli oldukça güçlü. Tutulma gece olmuş olsaydı, Algol tesirleri Satürn ü kısmi olsa da aşabilirdi .
Bu ne demek ? Bunu büyük malefik Satürn ve küçük malefik Mars ın bastırıcı, kısıtlayıcı, def edici özelliklerinin bazı zamanlarda duruma göre benefik tesirler ortaya koyması olarak nitelendirebiliriz. Öyle ki , bu yapılar, zararlı ve sorunlu yapılara karşı kendi nüvelerindeki ‘’kuvveleri’’ açığa çıkararak, men edici(Satürn), def edici(Mars) de olabilirler. Sert açıların zaman zaman bu şekilde çalıştığına da tanık olabiliyoruz. Dolayısıyla vahşeti ve katliamları barındıran felaket senaryolarına gerek yok ! Türkiye haritasında bu tutulma ile oluşan t-karenin bilhassa 5/11/9 .evleri etkinleştirmesi, gündelik hayatta , seyahatlerde ve eğitimde pandemiye dair yeni düzenlemeleri beraberinde getirebilir , bazı tanınmış isimlerle ilgili üzücü haberler duyabiliriz ve birtakım spekülatif haberler gündeme damgasını vurabilir . Ancak yine de enerji , süper ego(Satürn) nun kontrolünde perdeleme yöntemi ile akacak. İşte bu noktada Satürn ün kötücül, kurutucu ve malefik tesiri Algol tesirlerini süzgeçten perdeleyecek. Bunu bir yere not edin…
Bastırılan ve sıkıştırılan tabii dürtüler, Plutonyen itkiler ile daha yoğun ortaya çıkabilir.
Boğa ve Akrep ‘’tabii ‘’ olarak yuttuğumuz ve ıkındığımız alanları , aldığımız ve boşalttıklarımızı gösterir. Akrep burcu bizim, lavabomuz , Boğa ise mutfağımızdır. Her ikisi de birbirinden asla bağımsız ve ayrı olamaz. Mümkün değildir. İkisi de birbirlerinin özelliklerini kendi içinde birleyecektir. Dolasıyla bu dönem, hedoniler ve arzular artarken istisnasız sınayıcı ve manipüle edici durumlar da açığa çıkacaktır.

İkincil olarak , Ay’ın Jüpiter’le olan karesi, bu zamanda halkın genel doğasında bir abartı ve taşkınlık olabileceğini ve Pluto ile olan uyumu, kararlı, hırslı ve dönüşüm adına ne olacaksa olsun gerekliliğini gözümüzün önüne de seriyor.
19 Kasım tutulması, Boğa-Akrep siklusunu başlatıcı bir tutulmadır. Bundan sonraki tutulma Yay burcunda olurken, Nisan 2022’de Boğa’da Güneş Tutulması, Mayıs 2022’de Akrep’te (antidot etki) Ay tutulması, Ekim 2022’de Akrep’te Güneş tutulması, Ay tutulması olacak. Kasım 2022’de Boğa’da, Mayıs 2023’te Akrep’te Ay Tutulması ve son olarak Ekim 2023’te Boğa’da Ay Tutulmaları gündemimizde yer alacak. Ayrıca bknz(https://onurguven.org/2020/06/01/tutulmalar-gundemi/)
Doğum haritalarımızda Boğa ve Akrep tarafından yönetilen yaşam alanlarında iyileştirmeler yapmak için ilk uyarı, dürtme ,çekme ve itme işlevi son derece belirgin ve somut bir biçimde görüleceğinden , haritalarında hassas ‘’notaları’’ fazlaca belirgin olanlar tarafından hoşnutsuz ya da irrite edici olarak karşılanabilir.
Bu tutulma, kişisel gezegenleri sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) 22 ila 30 derecelerinde ve değişken burçların (İkizler, Başak, Yay ve Balık) 0 ila 2 derecesinde en belirgin şekilde etkileyecektir.
Tutulmalar, ay düğümlerini harekete geçiren dinamik kozmik olaylardır. Basitçe söylemek gerekirse, ay, zodyak çevresinde sürekli dönen bir eliptik üzerinde kayar. Bu yörüngenin en yüksek ve en alçak noktaları, doğum haritalarımızda güney ve kuzey düğümleri olarak görünen ay düğümlerine karşılık gelir. Genellikle Kader Düğümleri olarak adlandırılan güney ve kuzey düğümleri, geçmişimizi ve geleceğimizi, yani karmik yolumuzu sembolize eder. Buna göre tutulmalar, doğum haritalarımızdaki bu düğümleri harekete geçirerek kaderimizi aydınlatır.

Güneş ve ay tutulması arasındaki fark nedir? İki tür tutulma vardır .Güneş ve Ay .. Güneş tutulması, yeni ay evresinde, güneş ve ayın aynı burçta aynı derecede konumlandığı zaman meydana gelir. Bu konfigürasyonda ay, güneş ile dünya arasında geçer ve güneşi geçici olarak gizler. Bu, gün ışığında meydana gelirse sonuç nefes kesicidir. Birkaç dakika boyunca güneş, ayın silueti tarafından tamamen gizlenir. Ay tutulmaları ise dolunay evresine karşılık gelir. Ancak, güneşin aydınlatmasını yansıtan normal bir dolunayın aksine, bir ay tutulması sırasında ay, Dünya’nın gölgesini (umbra olarak bilinir) yayar. Dünya, güneş ve ay arasında mükemmel bir şekilde sıkıştığında, ay, sarımsı-kırmızı bir ton yayar – bu ayırt edici renk tonu, genellikle “Kanlı Ay” olarak anılmasının nedenidir. Ay ve güneş tutulmaları aynı zamanda astrolojide farklı türde değişimlere de işaret edecektir.
2021’deki tüm tutulmaların tarihlerini web sayfamda 2020 yılında vermiştim. Ancak tekrar edeyim.
26 Mayıs Çarşamba: Yay Burcunda Tam Ay Tutulması 10 Haziran Perşembe : İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması 19 Kasım Cuma: Boğa burcunda Parçalı Ay Tutulması 4 Aralık Cumartesi : Yay Burcunda Tam Güneş Tutulması

2021 yılı ayrıca Boğa-Akrep ekseninde 19 Kasım 2021 Cuma günü 27 derece (Algol Efekti) Boğa burcunda gerçekleşecek parçalı ay tutulmasıyla başlayıp 28 Ekim Cumartesi günü sona erecek yaklaşık iki yıl sürecek bir dizi tutulmayı da başlatıyor. 2023.

Boğa güvenilir bir toprak burcudur ve Akrep tutkulu bir su burcudur. Bu eksen üzerindeki bu tutulmalar, bizi hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek ve hangi ilişkilerin sadakatimize değer olduğunu ve hangilerinin yoldan çıkabileceğini anlamak için sorgulamaya itecektir ( sağlıksız , sallanan bir ilişkiyi bitirmez veya dönüştüremezseniz, tutulmalar genellikle bunu bizler için halleder).

Ay tutulmaları ise bu değişimlerin dış etkilerini anlamamıza yardımcı olur. Çoğu zaman bir ay tutulması sırasında başkalarının etkisinin farkına varırız. Ay, Kabalistik olarak Yesod küresi ile bağlantılı olduğundan ve bu küre gizemli puslu bir koyu ton yaydığından, insanları farklı bir ışık altında görmemizi sağlar. Perspektifteki bu değişim, gördüğünüzden her zaman hoşlanmasanız bile kritik öneme sahiptir. Ay tutulmaları sırasında, artık ruha hizmet etmeyen her şeyi bırakmaya teşvik ediliriz.

19 Kasım Cuma günü, Boğa-Akrep tutulması döngüsüne gelince, bunlar en son Kasım 2012 – Ekim 2014 arasında gerçekleşmişlerdi dikkat ederseniz. Sizin için yaklaşık on yıl önce hangi hayat dersleri başlamıştı? İdealleriniz, hedefleriniz, kuytularda kalan arzularınız(Akrep) nelerdi? Hayatınız hayalinizdeki yolda mı?
Yoksa 2021’deki bu yeniden gelen döngü, sonunda hayalleri gerçeğe dönüştürmek için irade gücünüzü ve kudretinizi, psişik tutkunuzla birlikte kullanmak için sizi irkiltecektir. Unutmayın ki, Akrep deri atmayı ve kendini yenilemeyi son derece iyi bilir. İstisnasız herkes bu tutulmadan etkilenecek. Natal doğum haritalarında Ay düğümleri , İkizler – Yay ya da Boğa – Akrep burçlarında olanlar önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca daha fazla tesir alacaklar. Ancak , panik ve endişe yapmayın ! Yukarıda da izah ettiğim üzere her ne kadar Algol efekti ile start alınıyorsa da ‘Satürn ‘ süzgecinden geçilecek.

Gezegenler de tutulmalar tarafından aktive edilir. Değişken burçlardaki (İkizler, Başak, Yay ve Balık) gezegenler İkizler-Yay tutulmaları ile aktive olurken, sabit burçlardakiler (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) Boğa-Akrep tutulmaları ile aktive edilecek. 19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması. Bu yerleşim ister güneşiniz, ister ayınız veya başka bir konum olsun, bu güçlü değişimi hissedeceksiniz. Yaklaşan 2021 tutulmaları doğum haritanıza doğrudan etki edecek olsun ya da olmasın, tutulmalar herkes için güçlü, etkili ve önemli bir zamandır. Bu göksel anları kucaklamanın en iyi yolu ise beklenmeyeni bekleyin ve bilinmeyeni kabul edin mottosu olmalıdır. Algol tesirleri, unutmayınız ki BEELZEBUB /BAAL ZABUB diğer deyişle zebun edici, zapt edici bir iblis türünün negatif şuasındadır. Diğer çifti CHAIGIDIEL adlı bir negatif şuanın tesiri altındadır. Ancak majör komuta Beelzebubdadır. Dolayısıyla, silahlarını insanları ‘’ötekileştirme ve yakıştırmalar ‘’ ile çokça kullanacaklardır. Hayat bu dünya ile sınırlı olmayan sonsuz bir yolculuk. Yolculukta başkalarının da haklarına saygı duymak önemlidir.

Herkese sevgiyle yaklaş, çok azına güven, kimseye kötülük yapma W. Shakespeare

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: