Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

KÜÇÜK SATÜRN(Ay)

KÜÇÜK SATÜRN (Ay)

Gökyüzündeki her etki ki bu Güneş Jüpiter olumlu açıları ya da Satürn Güneş karesi dahi olsa ‘ görecelidir ‘ . Takyonik güç , Natal haritanızda nasıl temayül gösteriyorsa , Transit gezegen hareketleri de bunları kinetik enerjiye çevirir. Kabınız kadar alır ve yayarsınız. Her olumsuz gibi görünen şey , aslında uzun vadede hayırlı bir şeyin tohumlarını o anda atıyor olabilir . Bunu o anki bilinç düzeyinde fark edemeyebiliriz. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun yararını görürüz . İyi ki yaşamışım dediğimiz çok şeyi ‘deneyimlemişizdir.’ Doğum haritamızda ay , Okült Astroloji ye göre Kairotik zaman ın kronografik yöneticisi olan yani büyük zamanın lordu olan Satürn gibidir .

Ay’ın bir tam döngüsü yaklaşık 28 gün, Satürn ‘ün ki ise 28-30 yıldır .Bu yüzden Ay , hem 28 lik döngüsel periyodundan dolayı , hem de yücelim yöneticisinden dolayı Satürn ile entegre çalışır. ( Satürn , Venüs yönetiminde bir burç olan terazide , Ay da yine Venüs yönetiminde olan boğa burcunda yücelir ve her ikisi de karma ile alakalıdır .) Okült Astrolojide Ay ı daima küçük Satürn olarak görmekteyim. Ay , maddi manevi ihtiyaçlarımızı anlatır ve rehabilitesi tıpkı Satürn gibi Venüs ile sağlanmaktadır. Bundan dolayı Venüs polarite olarak Kemallullahı ( perfection) yani tamlığı simgeler. Aynı zamanda küçük zaman yöneticisi olan Ay , kötü açılar aldığında “an”ın enerjisi ile yoğrulamama ve sürekli nostalji kurabilmekte, manik depresyon , melankoli ve yine Satürn ile birlikte kaygı bozukluğuna, duygu durum bozukluğuna neden olabilmektedir. Ay ile ilgili problemler yaşayanlarda başta inci , ay taşı ve ardından selenit ve bazen labradorit taşı her ne kadar önerilse de , bulunduğu burcun taşı ile birlikte entegre ve dönüşümlü biçimde taşımak gerekebilecektir. Ay zor durumda ise , uyku problemleri ve buna bağlı fibromiyalji ağrıları ve yine buna bağlı romatizmal problemler, dalgınlık , sisli bir hafıza , yoğunlaşamama problemi , düşük stres eşiği sorgulanmalıdır . Düzenli bir ilaç kullanımı varsa doktor kontrolünde ; B6 vitamini , magnezyum , triptofan ve melatonin in bilateral ilişkisi ömür boyu hayati önem taşıyabilmekte ve kontrolü önerilebilmektedir.

Bundan mütevellit hem deneyimlerim ve hem de gözlemlerim ölçüsünde Ay ı ‘küçük Satürn ‘olarak görmekteyim . 28 lik periyotları ile de bu sayısal sembolizm açısından da örtüşmekte olup , bireyin hayatında güçlü ve baskın bir etkiye sahiptir . Ay ın evreleri ve menzilleri de bizim ayımızın gücü hakkında ipucu verse de evreleri bilhassa hayatın kalitesi hakkında ipuçları vermektedir . Bilhassa Büyüyen ay evresi kişiyi hayatının ikinci yarısında zorlarken , küçülen ay evreleri ise hayatın ilk yarısında zorlamakta ve teste tabi tutmaktadır . Okült Astroloji de Ay , edilgen olup kendi başına güç ve erk sahibi değildir . Onun gücü , bağımlı bir güçtür . Satürn ün( büyük zamanın ) tesiri altında olup , Güneş in gücü ile şarj olur . Bir diğer kolu ise Jüpiter dir . ( Yengeç yücelim ) Adem / Adam ( Satürn ) ile Havva( Ay ) terminolojik olarak Satürn ve Ay ilişkisidir . Mutsuz bir ilişkinin , mutsuz nesilleri… Dolayısıyla evliliklerin başarılı ve mutlu olabilmesi için Ay remedy edilmelidir ve hiç kuşkusuz bu da şu an dünyasal anlamda Ay Evresinde olduğumuz için bir sınav gereği … Adem in ilk eşi Lilith ise Venüs ün karanlık formu ile alakalıdır çoğu kez… ( Satürn Terazi de yücelir ) Bu hiç kuşkusuz ayrı bir konudur. Ay bir Doğum haritasında sorun çıkarıyorsa ; Birey duygu durum bozukluğu yaşayan , dişil prensipler ile ilgili zorluklar deneyimleyen , barınma, ihtiyaçlar ( maddi , manevi ) sağlıklı ruh hali , doğru beslenme , bağırsak sağlığı (Okült verilerde kök çakra ile ilişkisi olduğundan / bknz; yengeç ve dördüncü ev / köklerimiz ) ile ilgili konularda problem yaratabilir . Pastane ürünleri Hamur işleri , börek çörek vs Ay tesiri altında dır ve kesinlikle tüketilmemelidir , bu beyin bağırsak arasındaki Vagus sinir sistemini de olumsuz yönde etkileyip , sağlıklı düşünce formlarını da bozuyor , serotonin hormonunu üreten hücreleri öldürüyor . Dolayısıyla siz duygu durum bozukluğuda Yaşar hale gelirsiniz . Bilhassa Ay zorlu bir durumdaysa diğer gezegenlerden güç ve enerji çeker . En birincil bu Venüs dür… örnekler çoğaltılır . Gümüş taşımak, inci, ay taşı , Selenit gibi taşlar kısmen tedavi edecektir. Ay mantrası en az 6 ay boyunca yapılmalıdır . Bu süre zarfında vücuda sağlıklı besinler almalı , bağırsak temizlenmeli , ya da temiz tutmaya özen göstermeli , olabildiğince insanlara saygılı olmalı ve etik olunmalıdır . Alkol , sigara , tütün vs gibi ürünlerden uzak durulmalıdır . Dolayısıyla transit etkiler bir hava durumudur. Siz , hava durumu ile değil , eviniz ile Aileniz( Natal ) ile ilgilenin , yapılandırmaya , onarmaya bakın .

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: