Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

SATÜRN -PLUTO DÖNGÜLERİNDE VE STELYUMLARDA GERÇEKLEŞEN UFO VE METEOR OLAYLARI

Dünya beşeriyetinin en önemli sorunlarından biri , yeryüzündeki evriminin gerçek izlerini takip edip , bu konuda somut bilgilere ulaşabilmektir .En çok merak edilen ise evrende yalnız olup olmadığımızdır .Fermi paradoksu bu açıdan birçok kişinin kafasını kurcalar .Ünlü fizikçi Albert Einstein “Dünyanın Kainat’taki biricik meskûn yer olduğunu farz etmek bile düpedüz cehalettir. Yetkili kişileri uçan daireler yoktur iddiasına sürükleyen tabii bir korku veya beşeri bir kibir ve azamettir… “der .Kimileri dünyanın anlamsız bir düş olduğunu , kimileri ise dünyanın başka bir gezegenin cehennemi olduğunu iddia eder .Aslına bakacak olursak miIyarIarca yıldız ve gaIaksi içinde , tek akıllı varlığın biz olduğunu düşünmek , fazla hayalci bir yaklaşım olur .Yaradılış , enerji denen aktif gücün sonsuz olasılıklarıyla bir bütün , düzenlilik ve oluşum içindedir .Evrensel sempatizasyon yasası gereğince , varlıklar arası akaşık irtibat olayı , benzer şekilde gezegenler arası da mevcut olmalıdır .Evrende her şey , her an birbiriyle etkileşim halindedir .Belli gezegen yerleşimlerinde ve döngülerinde , benzer olayların görülmesi tesadüf değildir .
Bu çalışmada kaynaklarda geçen UFO ve meteor olaylarını astrolojik veriler bağlamında inceledim .
Stelyum , bir çoğunuzun bildiği gibi doğum haritalarında bir burçta üç ya da daha fazla gezegenin bulunması durumudur.Böyle bir yerleşimde , gezegen ve burç temasında çok güçlü bir enerji ortaya çıkar .Daha önce sizlerle paylaştığım uçak kazalarında ve gökyüzüne dair paranormal olayların ortak noktalarında stelyumlar baş roldeydi .UFO ve meteor olaylarında da bu vurgu mevcuttur .Bir diğer ortak görülen özellik toplumsal gezegenlerin ( Satürn/ Jüpiter ) bilhassa Satürn ‘ün kollektif gezegenler olan Pluto , Neptün ve Uranüs ten aldığı eş zamanlı açı irtibatlarıdır .

Aşağıda çalışmaya konu olan olaylar sıralanmıştır ;
1-ROSWELL OLAYI
(4.07.1947)

1947 yazında art arda gelen uçan parlak cisim ihbarlarından sonra 4 Temmuz’da New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında bir fırtına kopar. Fırtına sırasında Foster çiftliğinin sahibi William Mac Brazel ve komşuları patlamaya benzer bir ses duyarlar.
Ertesi gün erkenden fırtınanın oluşturduğu hasarı tespit ederken geniş alana yayılmış olan bir enkaz bulurlar. Enkaz parlak metal parçalar ve yanmaz, kesilmez üzerilerinde hiyeroglife benzer yazılar bulunan çubuklar gibi esrarengiz parçalardan oluşmaktadır. Parçalar her şekle çok kolay girebilen fakat hiç bir şekilde işlenemeyen bir maddeden yapılmıştır. Çevrelerinin yönlendirmesiyle olayı kasabanın şerifi George Wilcox’a bildirirler. Evlerine getirilen parçaları gören şerif ve ailesi parçaların bir uçan daireye ait olduğunu düşünürler. Şerif, yardımcılarını olay yerine gönderir. Bölgeye giden Şerif yardımcıları toprağın eriyip karardığı yuvarlak geniş bir alanla karşılaşırlar.
Bu sırada Şerif’le görüşen yerel muhabir Frank Joyce bu haberi duyuran ilk kişi olur. Muhabirin tavsiyesiyle olayı o sırada dünyadaki tek atomik grup olan 509. Bomba Grubu’nun merkezi durumundaki Roswell Ordu Hava Kuvvetleri üssüne iletirler. Buradan gelen hava istihbarat görevlileri bulunan parçalara inceleme amacıyla el koyarlar. Fakat olay onları da aşar ve gelen emir üzerine araştırmayı Pentagon’a devrederler. Pentagon’dan gelen yetkililer bulunan parçalar üzerinde radyoaktivite ölçümleri yapar. Sonuçlar yüksek çıkınca enkazın tam yerinin tespiti için bölgeye uçaklar gönderilir.
Havadan yapılan araştırma sonucunda Roswell’in 65 km kuzeydoğusunda bir uçan dairenin enkazı bulunur. Enkaz inceleme ve kaldırma çalışmaları için hazırlık yapmak üzere bölgeye bir arama-kurtarma ekibi gönderilir.

Bu sırada, Şerif ve ekibi ilk tespit edilen yanık izinin yakınlarında tanımlayamadıkları cansız yaratıklar bularak önemli bir keşif yaparlar. Olayın şahitleri yaratıkları büyük kafalı ve gümüş rengi üniformalı olarak anlatır. Keşfin üzerine kasabada aniden güvenlik kontrolleri arttırılır, bütün giriş-çıkışlara barikatlar kurulur.
Bölgede konuşulan tek konu uzaylılar olur. Bunun üzerine dedikoduları engellemek ve halkın ilgisini “ölü uzaylılar”dan başka bir yöne çevirmek için yerel yetkililer yazılı bir basın açıklamasını radyo istasyonlarına verir.

“Uçan dairelerle ilgili söylentiler dün gerçeğe dönüştü” başlıklı açıklamada düşen ve ele geçirilip incelemeye alınan bir uçan daireden bahsedilirken bulunan bedenlerden tek kelime bahsedilmez. Radyo istasyonları haberi Associated Press’e iletir; haber buradan tüm dünyaya yayılır.
Olay önce Amerika’da ve sonra da tüm dünya büyük ses getirir. Roswell Hava Üssü, Şerif’in ofisi ve yerel radyolar Londra’dan Tokyo’ya telefon yağmuruna tutulur. Olay kontrolden çıkınca Washington olaya el koyar.
Washington, yeni bir açıklama hazırlayarak ilk açıklamayı yalanlar ve bulunan parçaların aslında bir meteoroloji balonu olduğunu açıklar. Esrarengiz parçalar meteoroloji balonu parçalarıyla değiştirilip fotoğraflanır ve kanıt diye bu fotoğraflar yayınlanır.
Bölgedeki radyo ve televizyon kanalları baskı ve tehditle görgü tanıkları ile yapacakları röportajlardan vazgeçirtilir. Olayı ilk duyuran kanala konuyu kapatmak için 24 saatleri olduğu, yoksa bir daha radyo işletemeyecekleri söylenir.
Enkaz kaldırma ve araştırma operasyonlarında görev alan tüm askerlere olayın ulusal güvenliği ilgilendiren bir konu olduğu ve çok gizli tutulması gerektiği söylenir ve kimseyle bu konu hakkında konuşmamaları emredilir ve resmi bir sessizlik başlar.

30 yıl süren sessizlik nükleer fizikçi araştırmacı S.Friedman’ın tanıklarla yaptığı röportajlarla sona erer. Bunu takip eden 16 yıl içinde 300’ü aşkın tanığın ifadelerini temel alan 5 kitap yazılır. Kitaplardaki tanıklardan otopsiye katılan bir hemşire şunları söyler “Varlıkların çok büyük başları, çukur gözleri ve sadece dört parmakları vardı, insan değil yabancı bedenlerdi”.

Bu olay Satürn /Pluto Aslan kavuşumunda oldu .
Uranüs / Mars / Venüs / Kuzey ay düğümü ikizler burcunda stelyumdaydı .

2-NEW JERSEY UFO OLAYI
ZAMAN KAYBI VE UFO AKROBASİSİ
( 19.02.1998)
İki grup tanık 19 Şubat 1998´de, New Jersey, Toms Irmağı´nda UFO gördüklerini söylediler. Grubun birisi. zaman kaybına uğradıklarını belirtiyordu. Olay yeri New York´un 160 km. güneyi idi. O gün, saat 10:00´da etfaiyeci Bob Moorie ve arkadaşı George Pazzinski, 37 no´lu yolda arabaları ile gidiyorlardı, bölge çam ormanlarından oluşmaktadır, daha kısa olan bir yan yola sapmaya karar verdiler, tam yola girdiklerinde araba sallanmaya ve savrulmaya başladı, birden önlerinde koca bir cisim belirince, zorlukla frenlere asılan George arabayı durdurdu, çarpmaktan son anda kurtulmuşlardı. Yolun ortasında tabak şeklinde, üç bacaklı bir araç duruyordu. Kayarak durdukları yerle cisim arasında en fazla on metre vardı. Sabit bakışlarla ikisi de cismi bir dakika kadar ses çıkarmadan izlediler ve Bob sordu; “Gördüğümü görüyor musun?”, George cevap verdi; “Eğer bir uçan daire görüyorsan, ben de görüyorum.” Birden paniğe giren George haykırarak; “Bu cehennem olası yerden gidelim” diyerek arabayı geri vitese taktı, gazı sonuna kadar kökledi, arabayı çevirerek geri dönmeye çalışırken, birden durdu ve arabayı da durdurdu. Sabit bakışlarla bakarken, Bob gitmeleri için ısrar ediyordu. Sonra George arabayı çevirdi ve hiç durmadan ve konuşmadan araba sürerek doğrudan eve gittiler ama Bob´un evine yaklaştıklarında inanamadıkları bir şeyi fark ettiler. Gün batıyordu ve saat altıyı çeyrek geçiyordu oysa en fazla bir saat araba sürmüşlerdi. Aradaki saatlere ne olmuştu? Daha sonraki günlerde, UFO´nun ayaklarının arasında yere inik bir merdiven bulunduğunu, üzerinde hiçbir işaret olmadığını ve cismin mat aleminyum renginde olduğunu anımsadılar. Bob ve George´un saat 11:00 ile akşamüstü 05:00 arasındaki anıları yok oldu. Bu altı saati hiç anımsamıyorlar.
Aynı gün öğleden sonra 04:30 sıralarında Ellis Smith, yanındaki dokuz yaşındaki oğlu ve beş yaşındaki kızıyla beraber Toms Irmağı üzerindeki bir UFO´nun akrobatik hareketlerini izledi. Smith şöyle anlatıyor; “Sinemadan çıkmıştık ve arabamı Toms Irmağı´na doğru sürüyordum, güneybatıya doğru, 40-45 derece ufuk doğrultusunda çok parlak beyaz bir ışık gördüm. Gök çok berraktı ama ben ışığın nereden geldiğini görememiştim. Önce özel bir hava aracı sandım ama benzemiyordu, bir ara üzerimize bir kıtalararası roket atılmış olabileceğini düşündüm ama cisim birden yavaşladı, neredeyse gökte asılı gibiydi, çok yavaş olarak yükseliyordu. Üç dakika kadar böyle devam ederek, bir J harfi hareketi oluşturdu, parlaklığı gittikçe artıyor, sanki boyutu değişiyordu, sisli veya dumanlı bir ışığın içinde katı bir cismin bulunduğunu fark edebileceğim kadar büyümüştu.” Tanık UFO´nun aynı hareketi altı kez yaptığını ama her hareketin süresinin değiştiğini ve sonuncusunun en fazla 30 saniye sürdüğünü belirtiyor. UFO, bu hareketlerin ardından yine yavaşlamış ve tabaksı şekli daha belirginleşirken parlaklığı daha da artmış sonra bir top şekline dönüşürken, çevresinde yoğunlaşan sisin içinde birden yok olmuş.

Olayda Uranüs , Neptün , Merkür kova burcunda stelyumda ,
Güneş , Jüpiter , Güney ay düğümü , , Mars balık burcunda stelyumda ,
Satürn Koç , Pluto yay arasında üçgen açı .

3-AVUSTRALYA ‘DA METEOR
(28.08.2018)

Avustralya Perth’de 28 Ağustos 2018 Salı günü dünyaya doğru düşen bir meteorun, gökyüzünü aydınlatan görüntüleri bölge sakinleri tarafından kaydedildi.
Görüntülerde koca bir ateş topunun gökyüzünden aşağı indiği görülüyor.
Görüntüleri yakalayan Bejay Walker, gökyüzünde yanan bir nesnenin saat 07.40 civarında ortaya çıktığını söyledi.
Birçok bölge sakini, şaşkınlıklarını paylaşmak ve gökyüzünde karşılaştıkları bu sıra dışı olayı diğerlerinin de görüp görmediklerini teyit etmek için sosyal medyaya yöneldi.

Olayda Satürn , Pluto oğlak burcunda kavuşumda,
Satürn / Pluto / Mars oğlak burcunda stelyumda.

4-RUSYA ‘DA METEOR
(15.02.2013)

Rusya’nın Ural bölgesinde bir meteor yağmurundan kaynaklandığı belirtilen gökyüzündeki patlamalar üç büyük şehirde panik yarattı. Görgü tanıkları bölgedeki binaların sarsıldığını, camların kırıldığını ve cep telefonu sinyallerinin kesildiğini bildirdi. Bölgede yaklaşık 1,200 kişinin yaralandığı belirtildi.
Rusya Bilim Akademisi’nden yapılan açıklamada, yaklaşık 10 ton ağırlığındaki bir meteorun saatte 54 bin kilometre hızla atmosfere girdiğini ve yerden 30-50 kilometre yükseklikte parçalandığını belirtti.
Toplam 2 bin 962 ev ve 361 kreş ile okulun zarar gördüğünü belirten yetkililer, ciddi zarar gören üç bölgede olağanüstü hâl ilan edildiğini açıkladı.
Çelyabinsk, Tyumen ve Sverdlovsk bölgelerinin yanı sıra Rusya’nın Başkırdistan Cumhuriyeti’nde ve Kazakistan’ın kuzeyinde gökte görülen ışık vatandaşlarda UFO paniğine neden oldu.

Görgü tanıkları gökyüzündeki patlamanın yarattığı etkiyi “aynı anda bir deprem olması ve bir yıldırım düşmesi” olarak nitelendirirken, havada büyük duman bulutları dikkat çekti. Bazı kişiler de gökten yanan cisimler düştüğünü söyledi.
Çelyabinsk bölgesi polisi yerel altyapıyı korumak amacıyla “Kale Operasyonu” isimli bir operasyon başlattı. Ofis binaları tahliye edildi, şehirdeki bir okulda, muhtemelen kırık cam kaynaklı yaralanmalar olduğu belirtildi.

Olayda Neptün , Şiron ,Mars , Merkür balık burcunda stelyumda ,
Satürn , Pluto arası sekstil açı mevcut .

5-JAPONYA IŞIK KÜRESİ (24.09.1235)

Japonya ‘da 24 Eylül 1235’te general Yoritsume ve ordusu Kyoto yakınlarında sabit olmayan hareketlerde bulunan tanımlanamayan “ışık küreleri” gözlemlediler. Danışmanları kendisine “telaşlanmaması gerektiğini, zira bunların yalnızca rüzgarın salladığı yıldızlar olduğunu” açıkladılar.

Olayda Satürn ( ikizler) , Pluto ( terazi ) üçgen açısı ,

Güneş , Merkür , Pluto , Mars terazi burcunda stelyumda .

6-KECKSBURG UFO OLAYI
(09.12.1965)

1965 yılının Aralık ayında, ABD, doğu Pennsylvania’daki Pittsburgh şehrinin 40 mil uzağındaki kırsal arazide esrarengiz bir olay meydana geldi. Bir çok insan havada uçan parlak bir cisim gözlemledi. Gözlemciler arasında bulunan ve dışarıda oynarken gökyüzünden yakınlardaki koruluğa bir cisim düştüğünü gören genç bir çocuk medyanın oldukça ilgisini çekmişti. Olay basında büyük yankı uyandırdı; Pittsburg bölgesinde sözkonusu cismi gördüğünü söyleyen sayısız kişi bulunmaktaydı. Polis santrallerinin yanı sıra, Pittsburgh civarındaki tüm televizyon ve radyo istasyonlarının ve gazetelerin telefon hatları, gökyüzündeki bu cisme dair gözlemlerin bildirildiği telefonlarla kilitlendi.

Olayda Güneş , Merkür , Güney ay düğümü yay burcunda stelyumda ,
Satürn ( balık) , Pluto /Uranüs (Başak ) karşıt açısı var,

7-RUSYA ‘DA METEOR OLAYI 2
(30.01.2020)
Ural Federal Bölgesi’ne bağlı Sverdlovsk’a 30 Ocak’ta meteor düştü.
Sputnik’te yer alan habere göre gece 03.13’te yeryüzüne ulaşan meteorun düşme anları kameralar tarafından kaydedildi.
Meteorun İrbitsk ilçesindeki yerleşim yerleri üzerinde çok büyük bir hızla ilerlediği ve gökyüzünü etkili biçimde aydınlattığı görülüyor.
Olayda Satürn , Pluto , Jüpiter, Güney ay düğümü oğlak burcunda stelyumda ,
Satürn , Pluto kavuşum açısında .
8-Lonnie Zamora UFO Olayı, Socorro New Mexico
Tarih 24 Nisan 1964. Günlerden cuma öğleden sonra saatleri. Bir polis memuru ve yerel kilise topluluğu üyesi olan Lonnie Zamora, hız yapan bir sürücüyü takip ederken bir gürültü duydu ve kasabanın dışındaki vadiden alevler yükseldiğini gördü. Vadide dinamit patlamış olabileceğini düşünen Zamora, aracın peşini bırakarak alevlerin geldiği yere doğru yol aldı.

Olay yerine vardığında yerde oval bir cismin durduğunu farkeden Zamora, bu cismi devrilmiş bir arabaya benzetti ve telsiziyle Şerif’in ofisini arayarak bir kazayı araştırmakta olduğunu bildirdi. Zamora, cisme doğru yaklaşmasıyla birlikte bunun bir araba değil, üzerinde tuhaf bir sembol olan yumurta biçiminde beyaz metalik bir cisim olduğunu farketti. Bir uzay gemisini andıran bu cismin yanında beyazlar içinde iki insanımsı varlık durmaktaydı.

Bu olayda Jüpiter , Güneş , Merkür boğa burcunda stelyumda ,
Satürn ( balık) , Pluto / Uranüs ( Başak ) karşıt açıda.

9- GREENWİCH UFO
(17.11.1882)
17 Kasım 1882’te Greenwich Kraliyet Gözlemevi’nden astronom E.W. Maunder raporunda daire ya da elips biçiminde tuhaf bir gök cismine tanık olduğunu belirtti. Maunder birkaç yıl sonra yeni icat edilmiş zeplini gördüğünde, gördüğü tuhaf nesnenin zepline son derece benzediğini açıkladı. söz konusu nesne yalnız onun tarafından değil, Avrupalı birçok astronomca da görülmüştü.

Olayda Satürn , Pluto boğa burcunda kavuşumda ,
Neptün , Güney ay düğümü , Satürn , Şiron , Pluto boğa burcunda stelyumda .

10-UFO METEOR OLAYI
( 01.11.2002 saat 05.38.)
01 Kasımda birçok pilotun havada gözlemledikleri ve rapor ettikleri “TANIMLANAMAYAN IŞIKLI CiSİMLER”
atmosferi geçen ve dünyada büyük bir felakete yol açabilecek devasa bir meteor , yeryüzüne çarpmadan , bir UFO tarafından havada parçalanarak etkisiz hale getirildi . Belki de insanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olarak sayılacak olan bu olay , havada 4, yerden de 2 olmak üzere toplam 6 uçağın uçuş ekibi tarafından ve yerden de , birçok değişik bölgelerden halk tarafından gözlemlendi ve amatör bir kamerayla da görüntülendi .

OLAYA HAVADA TANIK OLAN UÇAKLAR ve UÇUŞ EKİBİ:

 1. UÇAK ( UFO Filosuna En yakın Uçak):
  Sun Express Air- Uçuş No: 590, Boeing 737
  Kapt. Pilot: Ercan Eken
  Yrd. Pilot: Sinan Yılmaz
 2. UÇAK (1.Uçağın arkasından gelen)
  Sun Express Air- TC- SUA B737-800
  Kapt. Pilot: Yılmaz Atlı
  Yrd. Pilot: Bülent Demirtürk
 3. UÇAK İnter Air- Yolcu Uçağı
  Kapt. Pilot: Salim Gönüç
  Yrd. Pilot: Fatih Aksoy
 4. UÇAK Hapag Loyd Yolcu Uçağı
  Bu Uçakta, Radar Kuleye Havada Uçan bir Grup Tanımlayamadıkları Uçan Nesneleri rapor etmiş ve bilgi istemişlerdir.. Olayda Satürn ikizler , Pluto yay karşıt açısı ,
  Güneş , Merkür , Venüs akrep burcunda stelyumda .

11-MEKSİKA OLAYI
( 05.03.2004)

5 Mart 2004 günü, Meksika Hava Kuvvetlerine bağlı askeri uçak 11 UFO ile karşı karşıya geldi ve bu olay kameralara kaydedildi. Meksika hükümeti tarihte benzeri görülmemiş bir olayı Uluslararası Basın Toplantısı’nda “Dünyamız sık sık başka gezegenlerden gelen zeki varlıklarca ziyaret ediliyor.” diye açıklayarak UFO’ların varlığını resmi olarak kabul etti.
Teftiş ve keşif amaçlı yola çıkan uçak uyuşturucu tacirlerinin uçaklarını tespit ve teşhis etmek ve savaş uçakları ile bu uyuşturucu kaçakçılarının yolunu kesmek için yola çıkmıştı. Fakat mürettebat saat 5 sularında hiç beklenmeyecek bir cisimle karşılaşarak şaşkına döndü. 10.500 fitte bilinmeyen bir araç tespit edildi. Daha sonra ilginç cismin bulunduğu tarafa yönelen mürettebat o anları anbean kameralara kaydetti.

Olayda Güneş , Merkür , Uranüs balık burcunda stelyumda ,
Mars , Venüs , Kuzey ay düğümü boğa burcunda stelyumda .
Satürn , Uranüs üçgeni , Jüpiter sekstili .

12-MOUNT RAİNİER UFO OLAYI
(24.06.1947)
24 Haziran 1947’de, özel pilot Kenneth Arnold, Rainier Dağı’ndan uçan dokuz, parlak, tanımlanamayan uçan cisim gördüğünü iddia etmiştir .

Olayda Satürn , Pluto Aslan burcunda kavuşmuş ,
Uranüs , Venüs , kuzey ay düğümü ikizlerde stelyumda .( Stelyumları belirtirken sadece gezegenleri baz alsak da , matematiksel nokta olarak ay düğümlerinin de etkisi tartışılmaz.)

13-TUNGUSKA OLAYI
(30.06.1908)

Tunguska olayı, 30 Haziran 1908 günü sabah saat yaklaşık 7:45 sularında Sibirya’nın orta kesimlerindeki Podkamennaya Tunguska Irmağı yakınlarında oluşan büyük gök patlamasının adıdır. Patlama 10-15 megatonluk bir dinamit kütlesinin patlamasına eşdeğerdi.

Güneş , Neptün , Merkür , Pluto , Ay , Mars yengeç burcunda stelyumda .
Bu stelyumun Satürn karesi , Uranüs le karşıtlığı var .

14-ADIYAMAN UFO GÖZLEMİ
07.06.2001 saat 22.00 , Adıyaman Dandırmaz köyü yakınlarında
Adıyaman valisi tarafından İçişleri Bakanlığına rapor edilen UFO olayı .

Olayda Satürn ikizler , Pluto yay karşıtlığı ,
Satürn, Güneş , Jüpiter , Merkür ikizler burcunda stelyumda .

15-İSTANBUL ‘DA UFO OLAYI
(15.06.1984)
1984 yılının 15 Haziran´ında İstanbul´da Çekmece´den Bostancı´ya kadar uzanan alanın üzerinde saat 22:00civarında yüzlerce insan, önce yıldız kayması sandıkları parlak ışıklar saçan üç cismi gözlemlediler. Cisimler denizin üzerine inecek kadar alçalınca, gazetelere ve yetkili kurumlara sayısız telefon edildi. Yeşilköy Hava Meydanı yetkilileri, yaptıkları açıklamada cisimleri gördüklerini, dürbünle izledikleri belirttiler. Cisimler bilinen uçuş araçlarından değildiler. Yine aynı yılda, İstanbul Kandilli´de oturan ve dostlarıyla yalısının bahçesinde yemek yiyen Nilgün Sapmaz, tepelerin üzerindeki ağaçların arasından çıkan disk biçiminde, rengarenk ışıklar saçan bir cismi gördü. Dürbünle baktıklarında normal olmayan bir cisimle karşılaştılar.
Olayda Güneş , Venüs ,Merkür ,kuzey ay düğümü , Şiron ikizler burcunda stelyumda .
16-İZMİR’DE UFO OLAYI
(29 Temmuz 1999)
Çeşme ve Karaburun’dan gelen “ Uçan Daire “ İhbarlarına, Kordonyolu ile ilgili bir haber hazırlarken tesadüfen bir UFO fotoğrafı çeken Sabah Gazetesi muhabiri Mustafa Hepikiz’in çektiği görüntülerin de eklenmesi herkesi heyecanlandırdı. Hepikiz , 29 Temmuz 1999 saat 17.00’da İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda çektiği fotoğrafların banyosunu yaparken resimlerden birinde daha önce hiç görmediği bir cisimle karşılaştı. Hepikiz , fotoğrafları çekerken cismin orada olduğunu fark etmediğini söylüyor. Resimde , çok net bir biçimde üzerinde kubbe biçiminde bir bölüm olan metalik renkli , disk şeklinde bir cisim , uçarken görülüyor.

Olayda Ay , Uranüs , Neptün , Güney ay düğümü kova stelyumu .

17-UŞAK ESME UFO OLAYI
(01.06.2001)
Uşak ilinin Eşme ilçesinde Haziran ayı başında yaşanan ve Narlı Köyü’nde ikamet eden 3 köylü tarafından tarlalarında dünyadışı bir varlık gördüklerine dair yapılan ihbar üzerine Sirius UFO yetkilileri olay yerine gitmiş ve gereken incelemeleri yapmıştır. Görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre; varlık ilk görüldüğünde yerden 40-50 cm. kadar yükseklikte hiç ses çıkarmadan havada asılı durmakta ve toprakla temas etmemekteydi. Araştırma ekibimizin bölgede yaptığı incelemelerde, görülen cismin yerle temas etmediği için toprak üzerinde hiçbir yanık izi, is veya benzeri bir ize neden olmadığı görülmüş, ancak her türlü olasılık dikkate alınarak analizi yapılmak üzere toprak örnekleri alınmıştır. Örnekler 3 ayrı ülkede analizden geçmiş ve sonuçlar toprağın atomik ve moleküler yapısında herhangi bir anormal bulguya ve ayrıca hiçbir radyoaktif ve manyetik kalıntıya rastlanılmadığını göstermiştir.

Olayda Satürn ikizler , Pluto yay karşıtlığı ,
Güneş , Satürn , Jüpiter , Merkür ikizler burcunda stelyumda .

18-VARGİNHA OLAYI
(20.01.1996)
20 Ocak Cumartesi sabahı saat 08.00 da Varginha şehri itfaiye bölümüne ad verilmeden telefon edilmişti. Bu telefon, onları Jardim Andere bölgesindeki bir parkta görülen gizemli bir yaratıkla acilen ilgilenmeleri gerektiği yolunda uyarmıştı.
Bu tarihe yakın günlerde , Varginha bölgesinde ve çevresinde, korku dolu görgü tanıkları tarafından yüzlerce UFO gözlem raporu verilmişti.
Brezilyalı UFO araştırmacılarından oluşan ekipler, meydana gelenlerle ilgili ilk elden anlatılacak olanları duymak üzere Varginha’ya akın etti. Halk toplantıları düzenlendi, basının dikkati çekildi, ufak kitapçıklar dağıtıldı ve çok geçmeden 60 görgü tanığı ortaya çıktı.

Bu olayda Neptün , Merkür , Ay , Güneş , Jüpiter oğlak burcunda stelyumda ,
Satürn ( balık) , Pluto ( yay ) değişken burçlarda .

19-Belçika UFO akını ya da Belçika UFO dalgası, ( 29 .11.1989)
1989 ile 1991 arasında yer alan, Belçika’da UFO gözlemlerinin olağanüstü bir şekilde arttığı dönemdir. Bu, Avrupa’da ülkelerindeki UFO akınları içinde en önemlisi olarak sayılır. SOBEPS (Fr. Société belge d’étude des phénomènes spatiaux) kısa adıyla bilinen Belçika Uzay Fenomenleri İnceleme Merkezi bu dönemde Belçika’da 2000’den fazla tanıklık raporu edinildiğini doğrulamıştır. Bu sayıya yaptığı gözlemi SOBEPS’e veya ilgili resmî mercilere bildirmeye gerek görmemiş olan tanıklar dahil değildir.
SOBEPS raporlarına göre, tanıklıkların çoğunda alt yüzeyinde, yarıçapları bir metre civarında üç farı bulunan, üçgen biçimindeki uçan bir cisim betimlenmektedir. Köşelerindeki bu üç fardan başka, cismin orta kısmında dönen ambulans gibi araçlardaki yanıp sönen yuvarlak farlara (Fr. gyrophare) benzeyen turuncu renkli bir ışık gözlemlenmiştir.
Belçika Hava Kuvvetleri radarlarla da saptanan, belirli nedenlerden ötürü (hız, hareket tarzları, sessiz olmaları vs.) uçak veya meteoroloji balonu gibi bilinen nesneler olamayacakları anlaşılan bu nesneleri « açıklanamaz » bulmuştur.

Bu olay Satürn / Neptün / Uranüs / Venüs oğlak burcunda stelyumunda oldu .
Satürn (oğlak ) / Pluto ( akrep ) arasında sekstil açı vardı .

20-LOS ANGELES SAVAŞLARI
(25.02.1942)
1942 yılında ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleşen olay, büyük bir paniğe neden oldu. Şehrin gökyüzünde beliren onlarca ışık saçan ilginç cisim görenleri şaşkına çevirdi. Şubat ayında gerçekleşen olay sırasında 2. Dünya Savaşı baş gösteriyordu.
Halk ve askerler savaş içinde olduğundan bu cisimleri Mihver Devletleri’nin bir saldırısı olarak gördü ve askeri uçaklar ile cisimlere doğru saldırarak ateş açtılar. Fakat açtıkları ateş cisimlere etki etmeyince bu cisimlerin dünya teknolojisine ait olmadığı anlaşıldı. Tarih sayfalarında bu olay Los Angeles Savaşı (The Battle Of Los Angeles) olarak yerini aldı.

Olayda Satürn , Uranüs , Mars boğa burcunda stelyumda .

21-PİLOT SÜLEYMAN TEKYILDIRIM ‘IN GÖRDÜĞÜ UFO OLAYI
(17.06.1968)

THY’den emekli olan, eski savaş uçağı pilotu Süleyman Tekyıldırım da Bandırma 161. Filo’da, av önleme pilotu olarak görev yaptığı 17 Haziran 1968 tarihinde başından geçen olayı şöyle anlatır ;
“Bir arkadaşımla beraber alarm nöbetçisiydik. Batıdan izinsiz bir giriş olduğu söylenerek, teşhis etmemiz istendi. Havalandık ve bir süre sonra cismi gördük. Gri renkteydi. Ters dönmüş bir ampule benziyordu. Biz cisimden daha yukarıdaydık. Cisim aniden gözün alışık olmadığı bir süratle sol tarafımızdan yukarıya doğru çıktı. Ona yetişemeyeceğimiz çok açıktı. Ateş etmek için izin istedim. Ancak Bölge Harekat Merkezi izin vermedi. Daha sonra üsse geri döndük”

Olayda Güneş , Mars , Merkür , Venüs ikizler burcunda stelyumda ,
Satürn Koç , Pluto Başak 150 derecelik açı .

22-KAPTAN PİLOT MEHMET ÖKSÜM ‘ÜN GÖRDÜĞÜ UFO OLAYI
(05.09.1975)
5 Eylül 1975 saat 21.00’de Kayseri’den havalanan C-47 tipi askeri nakliye uçağının Kaptan Pilotu kıdemli Yüzbaşı Mehmet Öksüm , yıldızlarla dolu bulutsuz bir havada uçarken devasa bir UFO ile karşılaştıklarını bildirmiş ve olayı şu şekilde anlatmıştır ;
“Kayseri Erkilet havalimanından saat 21:00 civarı Diyarbakır’a gitmek üzere C-47 tipi askeri nakliye uçağıyla havalandık. 13.000 fitte düz uçuşa geçtik. Havada dolunay vardı. Molak dağları üzerinde uçuşumuz devam ederken , bir anda bizden daha alçak irtifada uçarken, dolunay kadar büyük ve parlak bir cisim ortaya çıktı, tam Ay’ın karşı paralelindeydi ve bize doğru yaklaşıyordu.”

Olayda Uranüs , Pluto , Merkür terazi burcunda stelyumda .
-Satürn (Yengeç ) , Pluto ( terazi ) öncü burçlarda

23- .WOODBRİDGE OLAYI

(26.12.1980)
Askeri personel tarafından rapor edilen UFO olaylarının en çok sansasyon yaratanlarından biri olan Woodbridge olayı, 26-31 Aralık 1980’de, İngiltere’nin Suffolk şehrinde bulunan Amerikan Hava Kuvvetleri (USAF) Üssü ve hemen yakınındaki Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) Woodbridge Üssü civarında, Rendlesham ormanında meydana gelmiştir.
Olaya bir çok askeri görevli tanık olmuş, üst düzey yetkililerin uzaylılarla iletişim kurdukları söylenmiş; olay başından sonuna kadar hem fotoğraflanmış hem de filme alınmıştır.

Olayda Satürn , Pluto , Jüpiter terazi burcunda kavuşmuş ( terazi stelyumu ),
Güneş , Mars , Merkür oğlak burcunda stelyum .

24-THY KAPTAN PİLOTU SELAHATTİN SİVRİ NİN GÖRDÜĞÜ UFO OLAYI
( 27.10.1989)

THY Kaptan Pilotu Selahattin Sivri ve uçuş ekibi, 27 Ekim 1989 tarihinde Zürich- Antalya seferinde çok önemli bir yakın karşılaşma olayına tanık oldular.
THY’nın 40 yıllık tecrübeli pilotu Selahattin Sivri sıradışı gözlemiyle ilgili şunları anlatıyor ; “11 bin metre yükseklikte uçuyorduk. Birden yanımdaki iki arkadaşımla birlikte sol tarafımızda, kırmızı, mavi, yeşil, keskin ve çok parlak beyaz renkli ışıklar saçan, apartman büyüklüğünde ve yumurta şeklinde, dev bir cisim gördük” dedi. “ Gazino neonlarını andıran ve döndükçe devamlı değişen ışık kümesi birbirine karışıyordu. Dev bir yumurta biçimli cisim, birkaç mil önümüzde bizimle birlikte döne döne gidiyor, sanki bizi izliyordu” diyor.

Kaptan Pilot Sivri, yaşadıklarını heyecanla anlatırken..
“ Türk Hava Yolları’nın Boeing-727 tipi uçağıyla, Zürich- Antalya seferini yapmak için, biraz gecikmeli olarak saat 23:00 sularında İsviçre’den havalandık. Hava çok açık, yıldızlar tek tek sayılacak kadar berraktı. 33 bin feet, yani yaklaşık 11 bin metre yükseklikte uçuyorduk. Hızımız normal, saatte 800 km. kadardı. Yugoslavya hava sahasında Belgrad yakınlarındaki Topola noktasına geldiğimizde saat gece yarısını yarım saat geçmişti ki sol üstümde, bizden yaklaşık iki bin metre uzakta, bol ışıklı bir cisim gördük. Arkadaşlarımla bunu önce, normal uçuş trafiğindeki bir uçak zannettik. Bol ve parlak ışıklı bu görüntü önce hoşumuza gitti. Ancak ışık kümesi dikkatimizi çekecek şekilde çok yoğunlaşıp, keskinleşince, ne olduğunu merak ettik, arkadaşlarla daha dikkatli izlemeye başladık. Sol üstümüzde uçan bu ışıklı cisim, 10 dk. sonra önümüze geçti. Bu sırada, Belgrad Hava Kontrol Kulesi’nin kontrol sahasındaydık. “Bu nedir?” diye merak ettik ve telsiz dinlemesine aldık. Bulgaristan hava sahasına girdiğimizde bu cismin kendisini tanıtması gerekirdi. Böyle bir konuşma olmadı, bunun üzerine merakımız daha da arttı. Uçuş Mühendisi arkadaşım Pertev Arıkan, bizi ikaz ederek, “Bu normal bir trafik değil. Çeşitli renklerde devamlı çakıyor ve konuşma yapmıyor” dedi. İşte o anda, tanımlayamadığımız bu garip cisim, kırmızı, yeşil ve keskin beyaz olmak üzere üç ana renge büründü, normal uçaktan birkaç misli büyük bir şekilde önümüzde uçmaya başladı.”
Yılların deneyimli Kaptanı sayın Sivri sözlerini şöyle sürdürüyor; “ Önümüzde giden ışıklar içindeki dev yumurta ritmik hareketlerle dönüyor, hızla yol alıyordu. Üçümüz, inanılmaz bir renk cümbüşüne bürünmüş bu manzarayı büyük bir dikkat ve de hayranlıkla izliyorduk. Işıklar çok güçlüydü. Önce kırmızıya bürünüyor, döndükçe yeşil oluyor, yeşil ışık hakim olduğunda yanlarından mavi ve sarı ışıklar saçıyordu. Sanki bir renk cümbüşünün dansını seyrediyorduk. Cisim, ufuk hattının 10 derece üstünde ve önümüzde seyrediyordu. Merakımız daha da artmıştı. Bu arada Bulgaristan hava sahasının tam üzerindeyken, İstanbul hava kontrol kulesini aradık. Kuleye kendi yönümüzde giden bir başka trafik olup olmadığını sorduk. Aldığımız yanıt “hayır, başka bir trafik yok!” olmuştu. Bizde tekrar bakmalarını, çünkü önümüzde ışıklar saçarak ilerleyen büyük bir cisim olduğunu söyledik..Yanıt yine olumsuzdu, yani radarlar bizim hayretler içinde izlediğimiz bu ışıklı cismi tespit edemiyordu.”
“Işık saçarak önümüzde giden bu cismi üçümüzde 15 dakika süreyle çok dikkatle ve çok yakından izledik. Birlikte uçuyorduk. Cisim bize adeta öncülük ediyordu. Ufka nazaran 30-35 derecedeyken, cisim hafif hafif yükselerek yaklaşık olarak 15 bin metreye yükseldi ve rengi beyaza dönüşmeye başladı. Kısa bir süre sonra keskin beyaz bir ışık topu halinde yükselerek kayboldu. Heyecanımız cisim uzaklaştıkça doruk noktaya ulaşıyordu. Nefesimiz kesilmişti sanki..”

Olayda Satürn oğlak , Pluto akrep sekstil açısı ,
Uranüs , Neptün , Satürn oğlak burcunda stelyumda .

25-ALMANYA ‘DA UFO OLAYI
(14.04.1561)
14 Nisan 1561’de Almanya semalarında sanki bir hava savaşı yapılıyormuşçasına hareketlerde bulunan pek çok nesne gözlemlendi.
Olayda Satürn ikizler , Pluto balık kare açıda ,
Ay , Jüpiter , Güneş , Merkür , Neptün boğa burcunda stelyumda .

26-TUNGUSKA OLAYI
(30.06.1908)

Tunguska olayı, 30 Haziran 1908 günü sabah saat yaklaşık 7:45 sularında Sibirya’nın orta kesimlerindeki Podkamennaya Tunguska Irmağı yakınlarında oluşan büyük gök patlamasının adıdır. Patlama 10-15 megatonluk bir dinamit kütlesinin patlamasına eşdeğerdi.

Güneş , Neptün , Merkür , Pluto , Ay , Mars yengeç burcunda stelyumda .

27-İNGİLTERE ‘DE UFO OLAYI
(02.02.1998)
İngiltere´de Leeds kenti üzerinde saatte 224 km. hızla uçan iki UFO,George Hickinson adlı bir kentli tarafından videoya kaydedildi. Olay 2 Şubat 1998´de yaşandı; Hickinson şöyle anlatıyor; “Saat akşamüstü 05:35dolaylarındaydı. Birden gökte bir çift parlak ışığı fark ettim, batıya doğru beraberce saat 10 ve 4 yönünde uçuyorlardı. Dikkatle izliyordum, uçağa benzemiyorlardı ama yanlarında birer çıkıntı vardı fakat oralardan ışıklar yayılıyordu. Üç dakika izledikten sonra gidip kameramı aldım ve beş dakikalık bir kayıt yaptım sonra York yönünde kayboldular.” Hickinson´un video bandı, 12 Şubat´ta BBC´de yayınlandı. 15 Şubat´ta saat 19:10´da Doncaster´dan Yeovil´e giden bir ailenin A37 no´lu karayolunda arkalarından ve gökten gelen çok parlak bir ışıkla arabaları aydınlandı. Durduklarında UFO sola doğru dönerek, yükseldi ve kayboldu. tanıklar cismin yeşil-kırmızı renklerde olduğunu ve arkasında da kuyruğu benzer bir şeyin olduğunu söylediler. İki olay arasındaki uzaklık 48 km´idi.

Olayda Güneş , Uranüs , Neptün , Merkür kova burcunda stelyumda ,
Satürn Koç , Pluto yay üçgen açısı .

28-KAPTAN WİNKLE OLAYI
(08.03.1957)

8 Mart 1957´de şimdiki Kennedy Hava Limanı´ndan saat 11:30´da kalkan DC-6 tipi dört motorlu yolcu uçağı kalkışın ardından güneydoğuya dönerek, Porto Riko, San Juan´a doğru yönlendi. Yolculuk normal geçiyorken, Bermuda üzerine ulaştıklarında Kaptan Matthew Van Winkle telsizden bir fırtına uyarısı alınca rotasını değiştirdi ve daha batıya dönerek Florida üzerine yaklaştı. Saat 15:30 olmuştu ve 257 sefer sayılı uçak şimdi Florida Jacksonville üzerinde 9000 km yükseklikte uçuyordu. Kaptan Winkle anlatıyor; “Aniden uçağın altında, sağ tarafından patlayan bir ışıkla irkildim, sanki gök yarılmıştı şeklini iyice gördüğüm ışıklı bir cismi bir an için gördüm, çok büyük bir ateş topu gibiydi, inanılmaz bir hızı vardı ve kükrer gibi bir ses çıkarıyordu. Önümüzdeydi, oluşturduğu hava akımı uçağımı sarsmaya başlayınca ve de çarpışma korkusuyla yükselmeye başladım.” Ani yükseliş sonucunda uçağın işi karmakarışık oldu, yolculara haber verecek zaman yoktu, bagaj kapakları açılmış, eşyalar dökülmüş, insanlar yerlere yuvarlanmıştı, o esnada pilot kabininde bulunmayan yardımcı pilot düşe kalka yerine döndüğünde, Kaptan´ı kontrollarla boğuşurken buldu. Bir hostes ve bir yolcu yaralanmışlar, üç yolcu ise şok geçirmişlerdi. Uçak sağ salim San Juan´a indikten sonra soruşturma yapılırken Kaptan Winkle şok geçirdi; aynı yörede aynı saatte uçan dört uçak daha benzer bir uçan cisim görmüşlerdi; cisim çok parlaktı, önünde beyazımsı fosforik bir ışık, arkasında ise egsoza benzer kırmızı bir ışık vardı. Soruşturmanın sonucunda yapılan resmi açıklamada; cismin bir meteor olduğu belirtildi. Oysa Kaptan Winkle, bugün dahi aynı fikirde değil.

Olayda Güneş , Merkür , Venüs balık burcunda stelyumda ,
Satürn yay , Pluto Aslan üçgen açısı .

29-PHOENİX IŞIKLARI
(13.03.1997)
Eğer, 13 Mart 1997 tarihinde, Amerika’nın Phoenix veya Arizona’da yaşıyor olsaydınız, gökyüzüne baktığınızda tarihin en gizemli olaylarından birine tanıklık edebilirdiniz.
Binlerce insanın eş zamanlı olarak şahitlik ettiği olayda, gökyüzünde yaklaşık 450 metre uzunluğunda olan “V” şeklinde bir cisim belirir. Üzerinden ışıklar saçan cisim devasa boyutuna rağmen en ufak bir ses bile çıkarmadan havada adeta kayarcasına yol alıyordu. Dünya teknolojisiyle bu denli büyük bir uçan cismin yapılması ve daha da önemlisi sessizce uçması mümkün değildi.
Söz konusu cisim ABD’nin 5 farklı şehrinden de görülmüştür.Phoenix Işıkları olayı Ufoloji tarihinin en önemli gözlemlerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Dönemin Arizona valisi olayın etkisinden uzun zaman kurtulamamıştır. Kendisi halen TV programları ve Ufoloji konferanslarına katılmakta ve olayı ilk günkü heyecanıyla anlatmaktadır.
Olayda Güneş , Venüs , Merkür , Güney ay düğümü balık burcunda stelyumda ,
Satürn Koç ve Pluto yay arası üçgen açı .

30-ROWENA JUDD OLAYI
(01.02.1998)
Batı Avustralya, Fremantle kenti. Tarih 1 Şubat 1998, saat geceyarısı 02:30. Rowena Judd evinde uyuyor. Olayı kendisinden dinleyelim; “Birden uyandım, yatak odamın kapısının önünde birisi vardı, insanımsı bir şekildi, karanlıktı ama içinden yayılan çok hafif bir ışık görüyordum ve yüzü belirsizdi. Sonra birden kayboldu. Korkuyla yataktan fırladım, yandaki odadaki kardeşimi uyandırdım, tüm evi aradık, hiç kimse yoktu ve her yer sıkı sıkı kapalıydı.” İki hafta sonra 15 Şubat´ta bu kez Judd´un evinin üzerinde parlak bir ışık belirdi, bir vızıltı sesi çıkarıyordu, tüm ev aydınlandı. 22 Şubat´ta gece 12:25 sıralarında Perth yakınındaki Karangi´de, üç adet parlak portakal renkli ışığın güneybatıya doğru gittikleri rapor edildi. Işıklar yavaş ve üçgen şeklinde uçuyorlardı sonra yükselerek dikey bir form oluşturdular, derken birisinin ışığı beyaza dönüştü ve doğrudan yere yöneldiğinde üçü birden kayboldular. Yaklaşık olarak gözlem yerinden bir km. uzaklıktaydılar.
Olayda Güneş , Jüpiter , Uranüs , Neptün kova burcunda stelyumda ,
Satürn Koç , Pluto yay üçgen açısı .

31-GÖLCÜK UFO OLAYI
(28.10.1981)
28 Ekim 1981´de Gölcük´de emekli bir deniz yüzbaşısı olan Doğan Sum, Gölcük üstünde uçan bir uçan daireyi çok net olarak fotoğrafladı ve resim Hürriyet Gazetesi´nde tüm manşet olarak yayınlandı. Gazeteye göre yayından önce fotoğraf, laboratuar testlerinden geçirilerek sahtekarlık veya imalat hatası olmadığına karar verilmişti. Bu arada, meteoroloji ile de temasa geçilerek, atmosferik durum da incelenmiş ve koşulların normal olduğu anlaşılmıştı. Ve sonunda on kadar uzman biraraya gelerek fotoğrafı incelediler ve tartıştılar, yanısıra da UFO görgü tanıklarını dinlediler. Sonuçta pek net bir yorum yapılamadı ama Doğan Sum, bilinmeyen bir gök cisminin fotoğrafını çekmişti.
Olayda Satürn , Merkür , Jüpiter , Pluto terazi burcunda stelyumda ,
Ay , Güneş , Uranüs akrep burcunda stelyumda ,
Satürn , Pluto terazi burcunda kavuşumda .
Olay tarihleri için Kaynaklar : Ross Dowe/Avustralya/Yeni Zelanda Ulusal UFO Haber Merkezi), John Thompson ve George A. Filer Gazeteler: Yorkshire Evening Post London Daily Telegraph, bilinmeyen com , hürriyet , sabah , onedio , siriusufo org ( gizli belgeler ) Vikipedi , mufon ,pressturk .

Not : Saati bilinmeyen olaylarda saat gün ortası 12.00 olarak alınmıştır .

Bütünün hayrına olması temennisiyle ..
Aslıhan K ( Astrodata )
Mart 2020

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: