Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

JÜPİTER NEPTÜN KAVUŞUMUNA DAİR

17-20 Mart 1856 Neptün , Jüpiter balık burcunun 18. derecesinde kavuşmuştu .Günümüzde de 9-12 nisanda 23 derecede partil , 13-16 nisanda da 24 derece balık burcunda partil kavuşuyor .Gelecek öngörülerinde tarihte benzer döngülerde ne olduğuna bakıyoruz . 1856 yılında neler olmuş bir bakalım ;

*1 Şubat – Paris Antlaşması ile Kırım Savaşı sona erdi

 • ABD’de James Buchanan 15. başkan oldu
 • Gözleve Muharebesi’nın bitişi
 • TCDD kuruldu.
 • Gregor Mendel genetik üzerine yaptığı araştırmalara başladı.
 • 28 Şubat 1856 I. Abdülmecit tarafından Islahat Fermanı ilan edildi.

*15 Mayıs 1856 Anadolu Feneri ve Rumeli Feneri, Fransızlar tarafından inşa edilerek işletilmeye başlandı.

 • 7 Haziran 1856 Dolmabahçe -sarayi kullanıma açıldı.
  •10 Ağustos 1856 Amerika, Louisiana’da kasırgadan yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetti

Süregelen olaylar

 • İngiltere-İran Savaşı
 • Kırım Savaşı
 • II. Afyon Savaşı
 • Taiping Ayaklanması

2022 yılında Jüpiter 11 mayısta koç burcuna girecek .28 ekimde tekrar balık burcuna geri dönecek ve orada 20 aralığa kadar kalacak . 1856 yılında da Jüpiter 9 Mayıs ‘ta koç burcuna girmiş 4 kasıma kadar orada kalmış , sonra tekrar balığa geçip , 15 aralığa kadar balık burcunda kalmıştı . Burada sizlerle paylaşmak istediğim 9 Mayıs 1856 ‘da Jüpiter koça girdikten hemen sonra olanlar ..Gerçekten tarih arşivlerine giren şok edici olaylar yaşanmış !
Jüpiter 1856 ‘da ateş elementi burcu olan koça girdikten sonra , ilk etkisini 15 Mayıs tan sonra göstermiş , kaynaklara göre aşağıda belirtilen olaylar vuku bulmuştur .

“Osmanlı arşivlerinde araştırma yapan bir uzmanın tesadüfen fark ettiği bir mektup, Padişah Abdülmecid’in Islahat Fermanı’nı imzaladığı 1856 yılında, 250 kişinin öldüğü cehennem sıcaklarının ardından Kerkük’e top büyüklüğünde meteor yağdığını ortaya çıkardı.
KERKÜK Postahanesi Müdürü Seyit Hasan’ın 27 Haziran 1856’da İstanbul’da Padişah Abdülmecid’e hitaben yazdığı mektuba göre, hızla yükselen hava sıcaklıkları 40 dereceyi aştı, 250 kişi hayatını kaybetti, tarladaki mahsul tutuştu, ardından gökten meteor yağdı ve dört şehrin insanı mahzen ve kuyulara inerek yaşamaya başladı. Müslümanlar, Yahudiler, Hıristiyanlar ve diğer din mensupları “kıyametteki gibi” kendi mabetlerine akın edip günlerce dua etti. Araştırmacı Hüseyin Irmak’ın Sultanahmet’teki Başbakanlık Osmanlı Arşivleri Genel Müdürlüğü’nde bulduğu Seyit Hasan’ın mektubunda, yaşanan olaylar şöyle anlatıldı ;

İNSANLAR YERALTINA İNDİ

“Cenab-ı Allah Osmanlı ülkesini bütün afetlerden korusun. Amin. 74 senesi mayıs ayının 15’inci gününden itibaren bu bölgede süren hava sıcaklıkları gün be gün artarak kırk dereceyi geçmiştir. Sıcakların şiddetinden çevrede çadır ve evlerinde oturanlardan 250 kadar nüfus ölmüştür. Dört şehirde ikamet edenler dolaşmayı bırakarak mahzen ve kuyularda ikamet etmeye başlamışlardır. Yaz mahsülleri dahi aşırı sıcak ve kuraklık nedeniyle kendi kendine ateş alarak telef olma derecelerine varmıştı . 6 Haziran cuma gecesi saat yarım sıralarında ehter-i ziya güster burcundan çıkarak görünen ay ışığını kapatıp kıbleye doğru 3-4 mızrak miktarı uzamıştır. Bunun arkasından yıldırımdan korkunç, atış eğitimlerinde olduğu gibi üç defa kudret topu atılır gibi sesler duyulmuştur. 15 dakika ise tüfenk talimi gibi yüksek sesler ortaya çıkmıştır. Ardından gökyüzünde dolunay gibi ateşler görülmüş , beş altı dakikadan sonra kaybolmuştur. Bir , iki saat geçtikten sonra diğer bir yıldız , yalancı bir göktaşı gibi izlenmiştir.”

KADINLAR DÜŞÜK YAPTI

“Şimdiye kadar buralarda bunun gibi dehşete düşüren bir gökkuşağının ortaya çıkışı görülmemiştir. Bu nedenle halk kıyametteki gibi can ve baş korkusuna kapılarak , gerek İslam , gerek Yahudi ve gerek diğer dinlere mensup herkes kendi ayinlerince cami, mescid, kilise gibi ibadet yerlerine koşarak baş kaldırıp gözyaşı ile dua etmişlerdir. Bu sıkıntılı durumdan dolayı erkek ve kadınlardan birçok kişi korku ve telaştan dehşete düşmüş, mecalsiz kalan birçok kadın düşük yapmış, sayısız çocuk sara hastalığına yakalanmıştır. Feryatlar gökyüzüne ulaşmıştır. Bu meteor olayından sonra hava sıcaklığının derecesi azalmış, havalar yumuşayarak ferahlamıştır. Birkaç gün sonra düşen parçaların isabet ettiği yerlerden bir kıyye (yaklaşık bir buçuk kilo) ağırlığında düşen cisme ait parçalar bulunarak mahalli hükümete getirilmiştir. Bilginiz olması amacıyla yüksek makamınıza takdim kılınmıştır. Arzolunur. 27 Haziran 1856, Kerkük Postahanesi Müdürü. , kaynak hürriyet .com .tr)

Ezcümle , bu yaz değişik gökyüzü olaylarına gebe olabilir !

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d