Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

2021 YILINA GİRERKEN

2021 / 2+2+1=5
5 sayısı , Okült Astrolojinin dalı olan , ‘ Keldani Numerolojisi’nde ya da Kalde Numerolojisinde Merkür ile temsil edilmektedir. Bu anlamda 2021 yılının , 2020 nin yol açtığı hasarları kapatmak adına yardımcı bir yıl olacağını öngörmek mümkündür .Bu vibrasyon altında Okült kod ‘ Vav ‘ olacaktır. Vav, aslında “kanca “demektir. Tanrısal Kanca genellikle bir şeyleri yoluna koymak , düzeltmek olarak betimlenir. L Treonin amino asidi ile temsil edilir. Treonin, vücutta antikor üretimine yardımcıdır ve bağışıklık sistemini korur .Ayrıca kolajen üretimini destekler ve gıdaların emilimini hızlandırır. Diğer yandan Merkür , Arcana Majör de Majisyen kartı ile mündemiçtir. Majisyen de Glissin Amino Asidi ile birlikte ilginç bir titreşim yayar. Neden Merküryen burçlar( özellikle ikizler ) genç gösterir ?Nedeni yine bu aminoasidin yüksek olmasıdır . Dolayısıyla 2021 e okült tabanlı astroloji ışıkları altında bakıldığında, yaşlılığın karşıtı,gençlik,dirilik,gençleştirme,hücre yenileme,kolajen aktivasyonu , uzun yaşam gibi konularda çığır açan bir teknolojinin getirileceğini ve bunun da çok iyi pazarlanacağını düşünüyorum.

17 Aralık 2020 saat 08:04 de Satürn , 19 Aralık 2020 saat 16:07 de ise Jüpiter Oğlak burcundan çıkıp Kova burcuna giriyor ve bu sayede 21 Aralık 2020 de 20 yılda bir meydana gelen en önemli kavuşumlardan olan Jüpiter- Satürn Kova burcundaki kavuşumdan söz etmiş olacağız. Satürn, kabalistik hayat ağacında sefirotlardan Binah yani anlayış ile ilişkilidir. Bu anlayış aslında, hayatın içsel dinamiklerini iyi okuyup evrensel parametreler ile uyumlu bir ‘’veri’’ ortaya çıkarmayı bekleyen bir ‘anlayış’tır ve takdir edersiniz ki insanlığın bir çoğu bundan dolayı Satürnyen deneyimlerde zorlanırlar.Şayet doğum haritalarında kuvvetsiz ve deneyimsiz bir Satürn var ise bu oldukça zorlu geçer. Çünkü , ego dan sıyırıp bu veri akışını değerlendirmek pek zor olmaktadır.Satürn içsel büyümeyi Jüpiter ile birlikte temsil eder ancak Tikkun – veri akışını düzenleyici felsefeyi temsil ettiği için her şeyin rayında, ciddi ve disiplin içinde olmasını ister.

Jüpiter’ de ise olgunlaşırken yayılmaya , kabz halinden kurtulmaya izin vardır denilebilir.Satürn neredeyse 2017 nin sonlarından beri Oğlak burcundaydı.(17 Aralık 2020 ye kadar Oğlak burcunda) hem bireysel , hem global olarak da oldukça zorlu, sert deneyimler yaşattı diyebiliriz. Özellikle içsel Satürnleri ve doğum haritalarında Satürnleri kuvvetli olan insanları dahi çok zorladı(Doğum haritalarında kuvvetli Satürn demek ille Oğlak ve Kova burcunda Satürn ü olmak demek değildir) ve hatta pandemiden dolayı geçirilen zorunlu izolasyon – tecrid dönemi , gökyüzünde bu iki devin(Jüpiter ve Satürn) Oğlak burcundaki abartılı(Jüpiter) etkileşiminin yer yüzündeki tezahürü oldu ve Jüpiterin düşüşte olduğu Oğlak burcundaki durumu , koruyucu dalga boyunu indirerek pandemiyi ortaya çıkardı.

Jüpiter Oğlak burcunda , örtülü yardım getirir .Ancak siz bu ilahi yardım ve lütfu çoğu zaman hissedemezsiniz ! Elbette bir yardım enerjisi vardır ama kendinizi iyi hissettirecek kadar değildir. İşte Kova burcuna geçişi ile bu etki olumlu yönüyle artık hissedilecektir. 2020 yılı herkesin bildiği gibi Yengeç burcunda gölgeli bir Ay tutulması ile başlamıştı. Satürn Merkür ve Pluto nun Ay a tam karşıt yapması ve Pluto – Satürn ün koniyi ateşlemesi ile olan bir göksel kombinasyondan bahsediyorum. Dolayısı ile küresel bir krizi gündeme getireceği ortadaydı. Kaldı ki 22 Aralık 2019 da yazdığım yazıda 2020 nin oldukça

Uranüsyen(Değişimci,yenilikçi,sarsıcı vs) tabiatlı geçeceğinden bahsetmiştim.Dileyenler tekrar okuyabilirler. https://onurguven.org/2019/12/22/2020uranusyilina-dair-kabalistik-onermeler/ Neyse ki 5-6 Haziran da Yay burcundaki tutulma Oğlak – Yengeç aksının final düdüğünü çalmaya başladı ve artık yerini daha taze ve farklı enerjileri gündeme getirerek sona erdirmeye çalışıyordu. 21 Haziranda ise bazı konular Yengeç tutulması ile tekrar gündeme geldi. Gündönümüne yakın gerçekleştiği için bu tutulma kuvvetli bir tutulmaydı ve bizi insani iletişimleri sınama, tekrar kontrol adına çok elekten geçirdi. Yengeç ezoterik olaran “İnsanın Kapısı “olarak geçer bunun nedeni ise Ay Altı alem tarafından kontrol edilen insanın oldukça hassas, duygusal parametrelere ve ailevi zincilere bağlı olmasından dolayıdır.

Adam Kadmon seviyesine ulaşabilmek için Ay Altı alemin sağaltılması ve buradaki hassas bariyerlerin aşılırken alt alemdeki zincirlerin zarar görmemesi önemlidir(Çünkü maddi manevi ihtiyaçlarından kimse feragat edemez) Nihayet 4-5 Temmuz da Oğlak burcunda yarı gölgeli Ay tutulması gerçekleşti ve sanki 10 Ocak da gerçekleşen tutulmanın finali olarak nitelendirildi. Artık güzergah zorunlu olarak değişmişti ve gitgide artık 2020 ile birlikte Oğlak- Yengeç aksının deneyimlerinin global ve bireysel anlamda azaldığını gösteren 29-30 Kasım İkizler burcundaki gölgeli Ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. 2020 nin Aralık ayında bilhassa Satürn Jüpiter kavuşumundan sonra , Boğa burcundaki Uranüs ile majör kronografik yapılar dediğimiz zaman yöneticilerinin (Jüpiter- Satürn) yapacağı kare açılar , siber, teknolojik ,finansal saldırılara neden olabilir. Bankaların şimdiden bunların önlemini aldıklarını ya da alacaklarını düşünüyorum. 2021 in neredeyse tamamı boyunca Uranüs Satürn kare açısı hakim olacak bilhassa doğum haritalarında sabit burç yoğunluğu fazlaca olanların kardiovasküler sistemlerini sağlıklı tutmaları, tansiyon ve şeker dengelerini korumalarını , egzersiz yapmaları ve sağlıklı yağları vücutlarından eksik etmemelerini öneriyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d