Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

KARMİK PRENSİPLERE DAİR

Karma prensiplerine okült tabanlı kabalistik veriler ile bakarım. Her insanın hayatında minör ve majör döngüler olur. Basit olarak evden bir saat erken / geç çıkmanız dahi o gün hayattaki bir çok çarkı olumlu / olumsuz olarak değiştirecektir(dharmik döngüyü başlatır). Aslında bu disiplin basit biçimde şu felsefeye dayanır. Yıkıcı davranan, hareket eden Satya yasalarınca Upapilaka(Satürn ) prensibi yani yıkıcı ve sınayıcı deneyimler ile yüzleşecektir… Ancak erdemli ve vicdanlı insanlar Upatthambaka yı (Jüpiter) deneyimleyeceklerdir. Dolayısıyla Dhammapada da geçen her kim başkasına eziyet ediyor ve buna rağmen iyi bir yaşam arzu ediyorsa, o kişi bir sonraki yaşamında/ morfik destinasyonlarında mutluluğu arayacaktır ibaresinin muhatabı olacaklardır.

Her kim diğerleriyle iyi anlaşmaya çalışıyorsa ve iyi bir yaşam arzu ediyorsa bir sonraki yaşamında ya da istikbalinde (morfik rezonans ) mutluluk bulacaktır. Doğum haritasında karmanın lordu Satürn olarak bilinse de Yesod küresi (ay)ana santral ağı oluşturur. Küçük Satürn (yesod ) şayet doğru anlaşılmıyorsa Jüpiter (chesed) ile de anlamlandırmaya çalışırız. Basit bir şey değildir.

Her halükarda 3 kutb yani ana polarite , hermetizm de ise kadüse metaforu ile özdeşleşir. Yesod / Küçük Satürn (ay) ün yöneticisi, majör kronografik düzlemde Yengeç Burcu ve 4.ev Ölüm ,kökler ve morfogenetik yapılarla alakalıdır.

Çözümlenemeyen karma , Mars (geburah) ile yakılır. Ancak Assiah ı bilmek gerekir. Ay altı alemin sağaltımı için Geburah (Mars ) kullanılır. Bunun için 4.evi (tartarus) anlamak gerekir. Eğitimlerimde yıllardır değindiğim ve harita analizlerinde incelemeden geçemediğim 4.ev ve yöneticisine çok önem veririm. Karmanın eridiği yer 4. ve yöneticisi ve açıları ile anlaşılır. Bu açılar ve doğum haritası yapısı özel olarak ayrıca incelenir Buna göre bir rapor hazırlanır.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: