Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

EZOTERİK CİNSELLİK

Konuya girmeden önce Ezoterizm ve Erotizm in arasındaki kökteş bağdaşıma dikkat çekmek isterim. Her ikisi de aslında Eros ile bağdaşmaktadır.
Bir yanda Batı ve Doğu ezoterizminin aynı zamanda ikisinin erotizm felsefelerinin hepside sansürün, baskının, gizlemenin, ve belli bir örüntülü güç ya da sürprizlerin anahtarı olarak görülebilir. Bu doğrultuda Eros dan bahsetmek gerekir. Yunan mitolojisinde Eros, aşk, seks ve şehvet tanrısıdır. Roma karşılığı Cupidodur.Cupido, ‘tutkulu arzu’ anlamına gelmektedir. Eros, ezoterizm gibi kelimelerin de köklerini yapılandırmaktadır. Eros, genelde Afrodit’le beraber anılır (Venüs). Eros , aynı zamanda Eris ile de kökteş vurguya katılır. Eris , Yunan mitolojisinde fitne ve fesatlık Tanrıçası olarak geçer. Dolayısıyla Eros un her oku doğru kanalize olamadığında hayatlarımızda kaotik ve fitne unsurlarını açığa çıkaracaktır. Oku daima doğru yere fırlatabilmek ya da yakalayabilmek(metaforik) gerekir. (İdrak edebilene)
Bu noktada , cinselliğin dönüştürücü (kiminle olduğu önemli) , hayatı tamamen yükseltici(ruhen – manen – bedenen – madden) ya da alaşağı edici( ruhen – manen – bedenen – madden) , arındırıcı, tamamlayıcı, onarıcı ya da yıkıcı etkilerinden bahsetmek istiyorum. Kök dizgelere bakıldığında hem ezoterik hem de erotik aslında baskılanmış, gizlenmiş, adeta “gizemli hale getirilmiştir”. İkonografik olarak, Hristiyan tahayyülünün baskıları içinde çatal ayaklı ve boynuzlu “Şeytan”a dönüşen Yunan bereket ve cinsellik(Pan Kültü ve Satürn yazılarıma bakınız) tanrısı Pan ile de ilgilidir.
Bastırılan şey her zaman geri döner, ama başka bir şey olarak, “karanlık” ve “karanlıktan çıkan bir aydınlık” olarak durumunu meydana getiriyor.
Erotizmin felsefesine geçmeden önce Ezoterizme biraz değinmek istiyorum. Başlangıç olarak, ezoterizm teriminin sıklıkla “seçkinlere ayrılmış sırlara” ve dolayısıyla gizemli tarikatlar veya gizli topluluklar gibi bağlamlarda gizli bilgeliğe inisiyasyon kavramına atıfta bulunacak şekilde anlaşıldığını belirtebilirim .’ Buradaki temel fikir, belirli türdeki bilgilerin kalabalığa ifşa edilmemesi gerektiğidir, çünkü bunlar kaçınılmaz olarak yanlış anlaşılır, yanlış kullanılır veya saygısızlıkla karşılaşabilir. Bazı gerçeklerin sıradan bir erkek veya kadın tarafından anlaşılamayacak kadar derin, fazla karmaşık, fazla alışılmadık ve hatta belki de fazla şok edici olduğu düşünülebilir. Bu nedenle bunlar yalnızca dikkatli bir seçim, eğitim ve hazırlık sürecinden geçen, liyakat sahibi ve böylece kendilerinin doğru anlayışa sahip olduklarını göstermiş olanlara açıklanmalıdır. Diğer gerçeklerin kamuya açıklanamayacak kadar tehlikeli olduğu düşünülebilir. Örneğin, bu tür gerçekler, yanlış ellere geçmemesi gereken üstün okült güçlerin kazanılmasına yönelik teknikler ve prosedürler hakkında bilgi içerebilir. Veya tarihte veya toplumda “gerçekte neler olup bittiğine” ilişkin sırlarla ilgileniyor olabilirler: Burada varsayım, eğer genel kamuoyu gerçeği keşfederse, isyanların ve toplumsal istikrara ve statükoya yönelik diğer tehditlerin ortaya çıkabileceği yönündedir. ‘ Ve son olarak, yüce ilahi gerçek, sıradan halkın erişimine sunulamayacak kadar kutsal görülebilir: manevi bilgeliğin incileri domuzların önüne atılmamalı, daha ziyade adanmış ve saf seçkinlerin koruması altında kalmalıdır.

Tabii ki, bu tür ezoterik gerçeklerin bir şekilde cinsel konularla, hayal gücüyle ve gizemlerle ilişkilendirilmesi durumunda gizlilik ihtiyacının daha da güçlü bir şekilde vurgulanması beklenebilir. Sonuçta bu gibi durumlarda yanlış anlaşılma ve sapma riski özellikle güçlüdür.’ Gerçek anlamda seks ve cinsellik mükemmel bir okült güçtür. Belki de bu, iki alanın, tarihsel bir gerçek olarak zorunlu olarak bağlantılı olmasa da, toplumsal alanda tarihsel olarak bağlantılı olmasının nedenidir. Hatta çok sayıda grup ve örgütün gizlilik uygulamasına sahip olması bile çoğu zaman cinsel ilişkiler konusunda şüphelerin oluşmasına neden olmuştur: gün ışığından bu kadar özenle saklanan şeyler mutlaka bir şekilde sır olarak kalmalıdır dedikten sonra şimdi ana başlığın dizgelerini çözelim.
Cinsellik veya seks çok güçlü bir enerji alışverişi. Herkes aracına yakıtı doğru yerden almak ister ya da şimdilerde elektrikli araç furyası var. Alt yapısı sağlam , doğru donanıma sahip bir alanda aracınızı şarj etmek istersiniz. Her yere değil , servise götürüp daha güvenilir ve kurumsal bir yerde bakımını yaptırmak istersiniz. Bu çok normal. İnsan da yakıt alıp , yakıt verir ya da şarjlanır. Peki hangi kişi ile şarj oluyor ya da doğru / yanlış bağlantı kuruyorsunuz ? Ya da kurdunuz ? Hayatınızın neden bazı dönemleri lağım çukurunda geçti ya da bazıları gibi cennet bahçelerinde geçti ? Bunu hiç düşündünüz mü ? Ahmet ile birlikteyken çok mutluydunuz, terfi ettiniz , işleriniz düzene girdi , şifa buldunuz , hayatınız entelektüel açıdan , sanatsal , sosyal açıdan da genişlemeye başladı ancak ondan ayrıldığınızda dibe vurdunuz . Sizce neden ? Çünkü o sizin hayatınızda , haritanızdaki bir gezegen enerjisinin arketipsel yansımasıydı . Bir başka örnek , Ayşe hayatınıza girdi, ilişki içindeyken siz finansal açıdan kapanmaya , sağlık açısından zorlanmaya başladınız, dibe vurdunuz. Bu örnekler çoğaltılır. Bu iki örnekte astral enerji çöplüğü bakiyesi sıradan ve bozulmamış olan insanlar için geçerli.

Bir de günübirlik ilişki yaşayanlar var. Bunların durumu daha da zor ve gittikçe başkalarının frekansını üzerlerinde biriktiriyorlar. Bu durum gittikçe yaygınlaştı ve artık farkındalıklı bireyler evlilik kurumlarına inanmamaya başladılar. Kadınların bir çoğundaki ‘Hipergami’ ya da erkeklerdeki “ poligami “ çılgınlığı farklı bir hal almaya başladı. Ancak farkındalığı ve özgüveni yüksek kişilerde bu durum elbette farklı. Çoklu enerji alışverişi , ruhsal karmaşa , çakra merkezlerinde bozulmalar , negatif varlıkların beden üzerinde tekamülü gibi durumlara da neden olmaktadır. Ruhsal olarak erginleşebilmiş bireyler için ideal olan daima tek eşlilik olmalıdır .

Uzun zaman önce bu konuyu dile getirdiğimde , bana “ O zaman herkes kendini manastıra ya da itikafa çeksin , kapatsın .” diyenler de olmuştu .Ancak daha sonra ne demek istediğim anlaşıldı . ‘Enerji Alanınıza Sahip Çıkın’ adlı makalemde de buna değinmiştim. Toplumun kanayan yarası bu “ Cinsellik “ konusu.. Bilhassa çoklu cinsel ilişkiler ! Cinsellik aslında çok güçlü bir Planet Enerjisi Alışverişi ve uyumlanmasıdır. Evliliğin okült felsefesi aslında tam da buna dayanır. Erkek ya da Kadın doğum haritası güçlü ve varlıklı, sağlıklı ve iyi bir eş vadediyorsa , siz eşinize sadık kaldığınız müddetçe bu durum devam edecektir. Siz eşinizden boşandığınızda bu eşleşim bozulur ve dibe vurabilirsiniz. Burada ilişki kontratlarından ve aynı ev içinde yaşayıp cinselliğin de olmasından bahsediyorum. İmza yoktur ancak astrolojik olarak evlilik , aynı ev içinde yaşamak vardır.
Aynı ev içinde yaşamak oldukça önemli ve cinselliğin de olması etkiyi katlayacaktır(olumlu ya da olumsuz kendinizi ve yaşantınızı gözlemleyin) Sizde fazla veya az çalışan planet enerjilerinin , karşıda tam tersi çalışıyor durumda olması ve eşleşmesi ile ortaya oldukça güçlü bir ‘ Bluetooth ‘ bağlantısı çıkar ve ilişkiye geçildiğinde şifa bulabilir , finansal açıdan rahatlayabilir , kısmetiniz(kişiye düşen pay – Sümerce, Namtar olarak bilinir) açılabilir, talipleriniz dahi artabilir(bazılarının evlenince ya da ilişkide olunca kısmeti açılması durumu) Hatta ilişkide olduğunuz kişinin haritası güçlü bir eş vadediyorsa her nevi güçlenebilir , işinizde terfi dahi edebilirsiniz (gücün anlamları kişiye göre değişir ) ilişkide olduğunuz kişinin simyası , morfik bağlantıları ile sizinki arasında da bir eşleşim olur. Kişiler birbirlerine iyi de gelebilir , kötü de .
Cinsellik yaşanmadığında ortalama bir sene içinde kişi aurasından o kişiye dair enerjileri çıkarmaya başlar. Maksimum 12 ay , minimum ise 8 ayda bu enerji dağılmaya başlar. ( Gerçi henüz kanıtlanmamış olsa da telegoni teorisine göre , bu kadında çok daha uzun yılları alır . Telegoni, kısaca dişinin yavrularında, babanın kalıtsal özellikleri dışında, dişinin önceki partnerlerinden de özellikler taşımasıdır. Yani doğan yavru biyolojik olarak babasının genlerini taşısa da , enerjetik olarak annesinin daha önce birlikte olduğu erkeklerin özelliklerini de taşıyabilmektedir .) Gündelik ilişki yaşamak ise tamamen bir hezeyan enerjisidir. Gündelik ilişkiler ya da nikahsız / sevgisiz , ticari birliktelikler aura da bir enerji çöplüğü ve klifota zemin hazırlar. Kliffot , tıpkı bir yılanın kabuğunu sizin ağzınıza kusması gibidir .Siz ölü deriyi auranıza sürekli yamalar durursunuz ve bir süre sonra auranız ‘Astral Çöplüğe ‘ döner. Siz artık o çöp yığını ile yaşamaya kendinize ve çevrenize negatifi yansıtmaya başlarsınız. Günümüz evliliklerinin bir çoğu bu şekle dönüştü ve hemen hemen herkes birbirini hasta ediyor ve kozmik dışkılarını adeta birbirlerinin ağızlarına kusuyorlar.
Arınma prosesyonuna geçildiğinde temizlenme süreci şayet sigara da kullanılmıyor ,nargile içilmiyor, alkol seyreltiliyorsa olumlu enerjiler ile de çalışılıyorsa 6 / 7 ayı bulabilir. Her neyse konumuz bu değil. İlişkide olacağınız ve ilişki kuracağınız kimlik ve kişiliklerde şayet Astroloji bilginiz yoksa , Ay / Venüs , Güneş / Ay , Jüpiter / Ay , Şiron / Venüs / Jüpiter ve elbette Güneş veya Ay / KAD , Cupido – Eros, erkekte Ceres – Juno gibi bağlantılar oldukça önemli olacaktır.
Kişi çok güzel, bakımlı , kişi çok yakışıklı ve zengin olabilir ancak ilişkiniz size ziyan, talihsizlik, hastalık ve karmik sorunlar getiriyorsa astral uyumsuzluğunuz vardır ve birbirinize iyi gelmiyorsunuzdur. Diğer yandan kadın kişisi ya da erkek kişisinde astral çöplük yoğunsa (çoklu ilişkiler oluyorsa) buradan kesinlikle kurtuluş ve arınma gerçekleşmelidir. Diğer yandan erkek kişisi veya kadın kişisi arasında bir araya gelindiğinde , çekim var ve o kişi onun hayatına dahil olduğunda hayatında bir açılma , genişleme oluşuyorsa enerji alanları temiz ve daha önemlisi gezegensel uyum olabilir. Arınmış olanlar, arınmış olanlar ile beraber olacaklardır. (Bu noktada Nur Suresi 26.ayete göz gezdirilebilir)
Kısacası , ten ve fiziksel özellikleri, kapital durumu iyi diye bir kişi ile ilişki kurmak doğru olmayabilir, doğru da olabilir. Bu noktada uyumu ve enerjetik dengeye , yukarıdaki anlatımlara bakılmalıdır !

Kişiler ilişki öncesi arkadaşlık fazını değerlendirmeli ve birbirlerine nasıl geldiklerine de önce bakmalıdır. Diğer yandan , tek kişinin cinsel enerjisini taşıyabilirsiniz , birden fazla ve sürekliliği olan bu eylemler kök enerji merkezini bozar ve bir çok karmik sorun getirebilir . Kaç kişinin yükünü taşıyorsunuz, kendinize sorun ? Bu önemlidir. Bu konulara Okült Yaşam Prensipleri eğitiminde de değiniyorum. Çoklu ilişkiler, bir başka varlıkların da deneyim sahasına zemin hazırlayacaktır. Dikkat edilmelidir. Okült enerjiler devreye girer ancak bunu bu yazımda paylaşmak istemiyorum .

Bedeninizi negatif bir varlığın tekamül aracı yaptığınızda tüm olumsuz sembolizmalar devreye girer , farklı ışınlar yaymaya başlarsınız ve bu ışınlar belli parazit asalak türlerini de ortama çekerler. Yazının başında anlattığım ‘Yakıtlar, şarj kabloları , enerji istasyonları ‘ bu tür için geçerli değildir. Onlar seyyal hibridler , succubus ve incubuslardır ve seyyal dolaşan bu cisimlerin alıcıları da seyyal olanlardır. Konu oldukça derin ve tafsilatlıdır. Derinlere inmiyorum. Şimdilik bu kadarı yeterlidir.

Onur Güven
Yararlanılan Kaynaklar :
The Astrology of Sexuality – Martin Sculman

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d