Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

ALGOL

Algol, Beta Persei parselindeki 2. Parlak yıldız olarak bilinmektedir. Algol, 26 ° 00 Boğa burcundadır. BEELZEBUB /BAAL ZABUB diğer deyişle zebun edici, zapt edici bir iblis türünün negatif şuasındadır. Diğer çifti CHAIGIDIEL adlı bir negatif şuanın tesiri altındadır. Ancak majör komuta Beelzebubdadır.   Şeytan başı , şeytan yıldızı olarak da bilinen çift bir yıldız olan Algol ,bilinen en tehlikeli ve vahşi yıldızdır. Algol etkilerinden korunmanın Antidotu ise ‘ill (yüce) Al-Alyah yani yüce anlamında gelen ‘Alya‘ olarak bilinen yıldızın etkisi iledir. Alya 13 -14 -15 derece Oğlak, 22 derece Yay burçlarında da etkin olduğu gözlemlenmiştir.

Kadim Aramice ve Arapça da , kıpti dillerinde geçen özel eserlerden de derlediğimde AL GOL; ‘EL CEL ‘ ; CELALET MENBAI , CELAL MAHALİ ‘ olarak bilinir. Gol , Qul , Cel kökleri, majik harf olarak ele alındığında bize kabarıp , yayılan ve bir şeyin vakti için güç depolayan,zamanı geldiğinde yok eden bir etkiyi anlatmaktadır. Bu yıldızın tesiri yer yüzüne sırf celal ve terbiye üzeredir. ALGOL ün tam antidotu ise yukarıda izah etiğim , ‘EL ALYAH ‘ yıldızı iledir. Bu yıldız ise, ill=yüce anlamına gelen ‘’ İLYAH- İLİYYAH- ULULAR , YÜCELER, UÇLARDA DURAN ‘’gibi anlama gelen , EL Âlâ ,EL ALİYY( yüceler yücesi olan , en şerefli olan) ismi şerifi ile anılmaktadır.  Dolayısıyla doğum haritanızda ‘ ALGOL ‘ etkisi yüksek ise, bu arif olana bir ipucu olabilir.  Yaşantısında bu isme dikkat etmek durumunda, alçaltıcı fiillerden kendisini korumalı ve yüceltici basamaklara sımsıkı tutunmalı, mütevaziliği elden bırakmamalıdır. Çünkü , bu yıldız kişiyi ani bir şekilde yükseltebilir ve düşüredebilir. 

Algol ün bir etkisi ise adeta vorteks gibi içine çeker .Bu ise, swa dharmik ruhların özelliğidir.  Şayet kişilik gelişmiş ise, kitleleri olumlu anlamda peşinden sürükleyecektir. İnsanlar ona  takılı kalırlar ve genelde bu ruhlar başka birisinin karmasını temizlemek için bulunduğu andan bir önceki ana odaklanırlar. Çünkü enerji transferi ile meşguldürler. Ancak gelişmemiş bilinçte ise, negatif tesirleri yüksek olacaktır. Aşağıda paylaşacağım sembol, Algol ün negatif tesirlerini yansız kılıp olumlu (odaklanma, azim,etki etme gibi) özelliklerini kişilikte daha çok açığa çıkaracaktır.

Doğum haritasında 26-27-28-29 derece Boğa , 13-14-15 derece Oğlak , 22-21 derece Yay  burcunda gezegenleri olanlar bu iki Algol ve Alyah yıldızlarının tesirindedirler. Kişilik gelişmiş ise, büyük ün, başarı, onur, ihtişam ve yüksek feraset getirir. Eğer kişi, yatay tekamül değil , dikey tekamül ediyorsa ise, Yaratıcı nın büyük lütfuna ve sevgisine mazhar olur. Ruhani açıdan son derece üstün özellikleri olur. İmanlı ve itidalli olarak vefat eder.

Algol ‘Ghoul’ olarak ta bilinmektedir. Ghoul kadim Pers  kültüründe tekin olmayan yerlerde bekleyen, form değiştirebilen , ürkütücü bir şeytandır ve bize de bu terim ‘ gulyabani’ olarak geçmiş ve Latin dillerinde ‘ caput leryae ‘ olarak da bilinmektedir. Kadimlere göre en zorlu ve tehlikeli sabit bir yıldızdır. Boyun , boğaz bölgesinde hastalıklara , özellikle astım , tiroid gibi sağlık problemlerine yol açabilir .Şiddet, zorbalık, boğularak ölüm, transformasyon – Kutb ( Celal) tecellileri üzerine çeken ve bunu yansıtan özelliklere sahiptir. Sirius un tam zıttı özellikleri barındırır. Yakıcı, yıkıcı, sarsıcı ve kurutucu etkilerin hepsine sahiptir.

Galaktik düzlemden bu etkileri çeker ve bunu Solar döngüye yani bizim sistemimize ulaştırır. Allah ın ‘ Celal’ diye nitelendirilen sıfatlarını sistemden özellikle alır ve dünyamıza yansıtır. Bazılarına da karşı koyma gücü kısmen azdır. Kabala da , Kliphoth vibrasyonunun temsilcilerinden yalnızca birisidir. Noel gülü veya siyah hellebore olarak adlandırılan bitki Algolün bitkisidir ancak zehirlidir .Bu sabit yıldızın taşı da elmas ve pırlantadır. Doğum haritanızda Algol etkisi yüksek ise; iki gün boyunca, beril, aquamarin , ya da elması üzerinizde bulundurmanız önerilir. Doğum haritanızda Algol etkisi yüksek ise bu taşları etrafınızda bulundurmanız önerilir.  Aynı zamanda, sedir kokusu, Algol ün negatif etkilerini zayıflatır, sümbül de temizler. Esen kalınız.

Kaynaklar;

Onur Güven – Kabala & Goetia Arşivi , Notları

Stephen Skinner, & David Rankine, The Goetia of Dr Rudd: The Angels and Demons of Liber Malorum Spirituum Seu Goet

Onur Güven

3 thoughts on “ALGOL

  1. Hocam kızımın algol ü aktif 26.27 derece 7.evde plüton satürn ve ay ile üçgen açısı var natalda
    Benimde 25.53 derece de aktif mars kare satürn üçgen uranüs karşıt korktum sanki ya aliyy esmasıni cekelim mi hocam ve akuamarin hep olsunmu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d