Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

ASTROLOJİ VE ZİKİR BAHSİ

Zikir , dhikr, etimolojik olarak anmak , hatırlamak gibi anlamlara gelmektedir. Burada uzunca bunun ayrıntısına girmeyeceğim. İlahi isimlerin(Esma ül Hüsna) zikri doğum haritasında sert,sorunlu ve yıpratıcı etkili gezegenleri aslında belli bir alana kaydırarak kendi özündeki ilahi kuvveleri keşfederek yüksek beni, Rabbi ile münasebetini tekrar hatırlamak, adam kadmon seviyesine çıkıp tekamül edebilmektir. Bunun canlı örnekleri bizler hatta sizlersiniz. Ben aranızdakilerin en zekisi ya da akıllısı elbette değilim sadece ‘sistemi okuma’ ve yazarlığımı belli bir oranda ve düzeyde tutmaya gayret ediyor,geliştirmeye çalışıyor ve evrenin sonsuz talebesi olarak sizler ile paylaşıyorum.
Hangi zikir ? Burada önemli olan doğru esmaların(ilahi isimlerin)zikirleridir. Sert , Celal etkili esmaların doğum haritasında manipülatör güçleri uyandırması ve sanki o anda etkili bir Pluto , Satürn transiti yaşıyormuş gibi etki ettiği görülmektedir. Örneğin bir Müzill esmasının zikri sanki o kişinin o anda sert bir Uranüs transiti altında gibi yıkıcı ve zelil edici veyahut izole edici bir etkide olmasına neden olabilir. Müzill isminin bir diğer anlamı ise izole eden demektir. Bir diğer örnek ise , o an sert bir Neptün transiti altında dağılmaya , yön kaybetmeye müsait bir kişi , Nâfi’ gibi bir Esma’yı tekrar ettiğinde , onda zarar oluşturacak etkiyi sanki o anda Neptün transitine bir Jüpiter efekti eklenmiş gibi nötralize edebilir veyahut faydalı hale getirebilir . Şu yazıma tekrar göz atmakta fayda var ;

ESMA ÜL HÜSNA ZİKRİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


Ve ne kadar ? Zikirlerin belli bir sayıları vardır. Ben onu şu şekilde izah edeyim. Bir kapıyı açabilmek için o kilidi sokulan anahtarın girinti ve çıkıntıları, şifreleri gibi özel metaforik şifreleri vardır. Bunlar belli bir gematrik – ebced hesaplamaları ile belli sayılarla , manyetik alana tekabül edecek özel bir sistem ile bu olmaktadır. Bunun bizdeki beyin devrelerinin açılması, o mananın ruha yüklenmesi, tekrar ikinci bir devreye sokulması, Yaratıcı ile bütünleşebilmesi ve tekrar o mananın istikametindeki enerjileri çokça çekebilmemiz için belli bir sayının belli bir değerin o manyetik enerji alanının belli bir manyetik değeri tamamlaması adına o sayılara özenle dikkat etmek gereklidir. Bu benim lüzumlu gördüğüm bir konudur. Onun için belli sayıda okumalarınızı yapınız. Sayılar ya doğum haritasına göre ya da tradisyonel olarak kendi ebced değerleri ile tekrar edilmelidir. Birde bu belli sayıda olmasının beyin elektriğini belli bir seviye ve düzeyde tutma adına büyük bir faydası vardır. Hani çok duymuşsunuzdur ! Çok dua etti, zikir çekti , delirdi diye…İşte taşkınlıktan korunmak adına da bu gereklidir. Çok faydası olsun diye çokça yapılan zikirler ağır gelebilir. Bir zikri o manyetik devir dalgasının üstünde yaptığınızda ağır gelebilir , beyin elektriğinde bir hızlandırma meydana getirebilir. O enerjide büyük hızlanma bize olumlu değil, olumsuz tezahür getirebilir. Kaldıramayacağımız yüklü bir enerji yüklemesi yapabiliyoruz. Dişleri gelişmemiş bir çocuğa havuç yedirmeyiniz ! Esma taşkını olmayınız !
Burada kastettiğim 99 isimden şayet kafanıza göre bir zikir çekecekseniz kesinlikle ‘celâli’ (destructive) olanların okunmaması (ille de ben okurum diyenler varsa perhiz , kasemler, yaşantıya minimum dikkat gerektirir) ancak cemâli(constructive) olanlar , hayata , ilime , şifaya , ihyaya yol açanlar müstesna . Zikirlerin sonunda , Sad, Muminun ve Saffat suresinde geçen ayetlerden derlenen aşağıdaki korunma duasının minimum 21 kez okunması da antivirüs , antiparazit , antisüfli yazılımlara karşı şarttır , faydalıdır. Rabbî ennî messeniye’ş-şeytânu binusbin ve azâb.Rabbi eûzü bike min hemezâti’ş- şeyâtıyni ve eûzü bike rabbî en yahdurun.Ve hifzan min külli şeytânin marid.


Doğum haritanız adeta sizin tam kan sayımınız gibidir. Hayatınızda hangi enerjilerin eksik ya da fazla olduğunu , neye ihtiyacınız olduğunu çok net olarak gösterir .Misal Venüs notası doğru basmıyorsa , bakır mineraline bağlı direkt ya da indirekt olarak , uyku problemleri ( Ay , Neptün açısı ile tetiklendiğinde ) , kalp ritim sorunları( Güneş , Uranüs açısı ile tetiklendiğinde ) , zayıf kemikler ( Satürn ‘den açı aldığında ) ve bu bakır elementine bağlı yine eklemlerde sorunlar (bknz osteoblast) ve romatizmal ataklar(fibromiyalji gibi ) görülebilir. Hatta son bir sene içinde Covid19 salgını dolayısıyla psikiyatristlerin kapılarının çok fazla çalındığı anekdotlar arasında. Gayet basit , pandemiden korunurken , psikolojik hastalıklar da çoğaldı. Venüs doğum haritasında bilhassa Satürn gibi ağır yapılardan engellendiğinde(180 derece karşıt açı ) kısıtlandığında(90 derece kare açı ) görmezden gelindiğinde(150 derece quincunx) Satürn kavuşumlarında (conjunction) bakır elementine bağlı sorunlar geliştirebilir ve bunun üstesinden gelmek için bilekte azurit , malahit , boyunda turkuaz gibi taşların taşınması gerekebilir. Beyaz safir , pırlanta , pembe kuvars da Venüs ‘ün taşları olarak bunlara eklenebilir .Venüs mantra , Aummm Shukraya Namaha Hilal fazından itibaren bir Cuma sabahı yine Venüs saatinde söylenmeye başlanmalıdır. Venüs Vav harfi ile de bağlantılı olduğundan bulunduğunuz alana bir Vav harfi çizdirebilir , asabailir, sembolünü yaptırabilirsiniz. Vav Harfi ile titreşen en kuvvetli isim Selâm İlahi ismidir. Bu ismin tekrarıda beyin programında / doğum haritasında Venüs ü özel bir alana yerleştirir.Pentagram , pentagrammon(beş köşeli yıldızdır) bazı cahilâne söylemlerin aksine satanizmin değil , Venüs ün özel sembolüdür ve kullanımı özeldir .Kişiye yükseliş , aydınlanma ve içsel uyum getirir. Sembol olarak kullanımı uygundur.


Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: