Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

ASTROLOJİ EĞİTİMİNE YENİ BAŞLAYANLARA TÜYOLAR

-Astrolojiyi bir fal veya kestirme kazanç kapısı gibi düşünüyorsanız eğitime başlamadan vazgeçin. Çünkü gökyüzünün dilini öğrenmek hiç de kolay değil .Bu uğurda epey bir ter dökmeniz , yılmadan , bıkmadan , usanmadan , sabırlı ve kararlı bir şekilde çalışmanız , bol okuyup , araştırmanız , hayatın bazı deneyimlerini erkenden edinmeniz de gerekebilir. Astroloji , havuz başında limonata yudumlayarak merak salınacak bir alan değildir.
-Öncelikle eğitim alacağınız kişiyi doğru bir şekilde seçmelisiniz .Bu en önemli adım .Çünkü iyi araştırmadan seçilen , çok da deneyimli olmayan , başka eğiticilerin kaynakları ile eğitim veren sözde bir eğitmen sizin bu yolculuğu yarıda bırakmanıza , yanlış verilerle donanmanıza neden olabilir .Kıstas olarak eğitim almayı düşündüğünüz kişinin varsa kitaplarını , bloğunu , sitesini , gruplarını , makale ve araştırma yazılarını , özgeçmişini , referanslarını araştırabilir , bu sayede fikir sahibi olabilirsiniz .
-Hiç eğitim almadan astrolojiyi öğrenebilir miyim ? diye soranlarınız olabilir .Evet bu mümkün. Ancak kendinize bu anlamda güvenmiyorsanız tabi ki ideal olan işinde uzman olan bir astroloğun size rehberlik etmesi .Yine çeşitli sebeplerle buna imkan bulamıyorsanız da üzülmeyin . Dikkat etmeniz gereken en önemli husus kaynak olarak okuyacağınız kitapların işin ehillerine ait olması ve çok disiplinli bir şekilde , uzun zamana yayarak , bol örnek harita bakarak çalışmanız .
-İnterneteki çoğu bilgi saptırılmış , manipüle edilmiş çöp bilgilerdir .Önünüze sıradışı bir bilgi çıktığında muhakkak kaynağını sorun .Bunu gösteremiyorlarsa da itibar etmeyin.
-Gündelik yaşamda bol gözlem yapın .Kişilerin fiziksel özellikleri ( fizyonomi ) , davranış şekillerine dikkat edin .Eğer kişilerin doğum bilgilerini ve hayat öykülerini de öğrenebilirseniz , bu özelliklerle haritadaki yerleşimleri eşleştirebilir , astrolojide anahtar kavramların , gezegen yerleşimlerinin ve açılarının nasıl çalıştığına dair fikir sahibi olabilirsiniz. Nasıl ki tıpta “ hastalık yoktur , hasta vardır .” yaklaşımı vardır .Astrolojide de aynı haritaya sahip kişilerin , mevcut harita enerjisini kullanma şekilleri farklı olabileceği için , sizin tüm bu olasılık bilgisine hakim olmanız gerekmektedir .
-Astrolojide temel seviye en kolay gibi görünse de , en zor kısımdır .Eğer gezegen , burç ve evlere dair bilgiler iyi oturmamışsa istediğiniz kadar teknik bilin , bir harita önünüze geldiğinde yorumlayamazsınız .Değişik ekollerin bakış açılarını bilmek ayrıca önemlidir .Haritaya daha geniş perspektifte bakma ve yorum yapma becerinizi geliştirir .
-Bu işi profesyonel yapmak isteyenlerin yabancı dilleri yetersizse , eş zamanlı olarak bu konuda eksiklerini tamamlamaları , terminolojiyi en azından bilmeleri çok faydalı olur. Zira astroloji konusunda yazılmış önemli kaynakların çoğu İngilizcedir .
-Yine astroloji öğrenirken işin mantığını daha iyi kavramak adına mitoloji ( bilhassa Yunan ve Roma ) , astronomi , sembolizm konularında yardımcı kitaplar alabilirsiniz .Bu işte derinleştikçe ezoterizm , okültizm gibi yan dallara da girebilirsiniz .Önce sistemin işleyişini ve matematiğini kavramanız gerekmektedir .
-Bir diğer husus da astroloji enerjisi gereği , kişinin farkındalığı arttıkça ve sistemin işleyişine dair matematiği kavradıkça sınavları erkene çekebilir .Bu duruma dünya planından baktığımızda zorlayıcı gözükse de , ilahi planda öyle değildir .Bu açıdan astrolojiye başlayanların ruhsal mukavemetlerinin sağlam olması , psikolojik problemlerinin bulunmaması, varsa da iyileştirmeleri gerekmektedir.
-Astroloji 9. ve 11. Ev konusudur .Biri Jüpiter ‘in yönettiği , Güneş ‘in sevindiği ; diğeri Satürn ve Uranüs ‘ün yönettiği ancak Jüpiter ‘in sevindiği evlerdir .Bu yüzden gruplar içinde Satürn ‘ün mesafesi , Uranüs ‘ün aklı ve bireyselliği , Jüpiter ‘in etik ve ahlaki değerlere olan bağlılığı esas alınmalıdır .Bahsettiğim ev ve gezegen enerjilerinin gölge kullanımında Yarı -Tanrıcılık , kibir , skandal ve spekülasyonlar kaçınılmazdır.

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d