Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri;
Pazar: 12:00-20:00
Pazartesi:08:00-21:00
Salı:08:00-21:00
Çarşamba:08:00-21:00
Perşembe:08:00-21:00
Cuma:08:00-21:00
Cumartesi:08:00-21:00

SINGLETON GEZEGEN İÇİN TAVSİYELER

Singleton , en yalın ve kısa tabir ile , manipülatör gezegen olarak ele alınması gerektiği unutulmamalıdır. Singleton ya da sengletön(fransızca) en yalın ifade ile, bir element in yalnızca tek bir gezegende olması durumudur . Bu yapı , tüm elemental gücü geri çekme , itme ,içe ve dışa doğru bükme kuvvetini elinde tutabilir. İçe bükülme , enfüse yani iç dünyanıza , dışa bükülme , âfâk a yani dış, madde dünyanıza tesir edecektir.

Şayet singleton, dış gezegenlerden bir tanesi ise durum daha da ciddidir . Bu kez, psişe var gücü ile kolektife istese de , istemese de tesir etmeye başlar. Burada , bu gücü kendinden bilmemek esastır . Amaç , erdemli , ahlaklı bir bütünsellikle hareket etmek olmalıdır . Singleton planet in buradaki tesir gücü , bulunduğu element ve polarite ile özdeşleşmek isteyecek ve psişeyi , süptil ve mental olarak buna zorlayacaktır. Şayet singleton gezegen , bireyin Güneş i , Ay ı ve Asc si ile kavuşum hariç , uyumlu (60-120) açılar yapmıyorsa , doğum haritasındaki , güçlü durumdaki diğer gezegenlerden adeta vorteks gibi enerji çekmeye başlayacaktır .

Örneğin ; böyle durumdaki bir singleton planet, doğum haritasında Ay kuvvetli ise , anneyi , eşi , toplumu manipüle edebilen bir kişiye , şayet Merkür kuvvetli ise , kardeşleri , komşu ve akrabaları zorlayabilen ya da trafikte problem yaratabilen bir kişiye işaret edebilir. ‘Eksik element’ adlı çevirimde de alt metinlerde bu singleton gezegen hususuna değinmiştim. Element hassasiyeti önemlidir ve şayet doğum haritasında yukarıda sıralanan hususlar varsa ekstra bir önem arz edecektir.

Singleton Gezegen, yerleştiği burç ve niteliği , polaritesi önemlidir ve anahtar kelimelerine , arketiplerine dikkat edilmeli , gölgelerinden kaçınılmalıdır. Kişi , o gezegenin gölgesini ve olumlu yönlerini hayata ve etrafına verebilir , dışarıdan o gezegenin kuvveti ile fark edilip , algılanabilir ve görülebilir . Örneğin , Singleton Güneş ise , kişi doğum haritasındaki yerleşimler her ne olursa olsun , bireyin kendini ortaya koymasında baba, eş gibi eril figürlerle arasında problemler olabilir. Kişilikte egosal problemler olabilir. Açı,burç ve ev yerleşimleri yorumlamada ayrıca önemli olacaktır.

Kuvvetini çektiği gezegen de burada mühimdir , çünkü sürekli element , enerji-kuvvet-erişim açığını kapamak ister. Bu hususta , şayet yukarıdaki gibi Singleton Güneş ise ; bireyin turuncu ve sarı renkli taşları , eşyaları hayatına daha çok dahil etmesi , ateş elementi ile ilgili çalışmalar yapması, harlı ateş , şömine başında oturması , yaşam enerjisini arttıran yaratıcı eylemlerde bulunması ve tüm bunlara imkanı ölçüsünde dikkat etmesi önemli olabilir. Daha da etkilisi, o gezegeni / gök cisminin temalarını hayatına rahatlıkla yansıtabilen kişiler ile ‘olumlu’ bir ahbaplık geliştirebilme becerisidir. Bunun için şüphesiz hava elementi de önemli olacaktır. Çünkü sinastri, haritadaki blokajı kıracaktır.

Singleton Güneş ya da Mars ise hayatına hareket getirmeli, enerjisini artırmalı, sağ burun deliğinden gün içerisinde 5 dk nefes alıp vermeli. Spor yapmalı ve kırmızı et tüketmekteyi ihmal etmemeli! İtme( Press) egzersizleri yapmalı, squat/leg press, chest/bench press , military press (omuz press)… BCAA takviyesi(Lözin,İzolözin,Valin) zaman zaman alınabilir.

Singleton Venüs veya Ay ise; Sol burun değiliğinden gün içerisinde 5 dk nefes alıp vermeli, sporu ihmal etmemeli , kardiyo yapmalı ve bel bölgesinden yağlanmamaya dikkat etmeli ! Uzun süreli tekrarlı ve hafif kilolu çalışmalar/egzersizler uygundur. Hyperextension(sehpada eğilip kalkma), alt karın hareketleri(leg raises) mutlaka yapılmalı. Düşük karbonhidrat(low carb) alımına dikkat edilmeli ve yürüyüş ihmal edilmemeli ! L Tirozin takviyesi zaman zaman alınabilir.

Singleton Satürn veya Uranüs ise; Eklem ve kemik sağlığı için sert sporlar yapılmamalı ! , Kas ve dayanıklılık artırılmalı , çekme(pull) egzersizlerine ağırlık verilmeli(lat pulldown, seated row, row machine) Diğer yandan , tip 2 kolajen, magnezyum,kalsiyum alımına ekstra dikkat edilmeli. L Glissin takviyesi alınabilir. L Glissin ülke şartlarında zor bulunabilir.

Singleton Jüpiter veya Merkür ise; İp atlamak, kürek çekmek bu grup için daha faydalıdır. Açık hava yürüyüşleri , ekstrem sporlar tam onlara göredir. Ancak yine burada dikkat edilmesi gereken , tendon rahatsızlıklarına açık olunabilir. Sakız çiğnemek ve çene eklemini her gün çalıştırmak gereklidir. Dağınık zihinleri vardır ve bunun nedeni belki de geceleri uykuyu alamamak olabilir. 5 htp zaman zaman kullanabilir ,anti depresanlardan kaçınılmalıdır.

Singleton , Neptün veya Pluto ise; Psikolojiyi bir alana boşaltmak ve odaklanmak adına tai chi, uzun yürüyüşler, hafif izotonik egzersizler faydalıdır. Yine bu grup içinde , her ikisi tip ; itme ve çekmeye dayalı egzersizler daha faydalıdır.Isınmadan, ani ve sert biçimde çalışmalardan kaçınılmalıdır. Her bir gezegen vücutta belli uzuvları daha çok vurgular ve element/enerji eksikliği olduğunda ister istemez etkilenebiliriz.

Onur Güven

Onur Güven

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d